SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Ewa Brodnicka obroniła mistrzowski pas! Polka wciąż niepokonana

Ewa Brodnicka obroniła mistrzowski pas! Polka wciąż niepokonana

06.11.2016, godz. 07:59
Ewa Brodnicka, Anita Torti
Ewa Brodnicka (61,100 kg) - Anita Torti (60,800 kg) foto: Super Express

Ewa Brodnicka w Łomiankach obroniła pas mistrzyni Europy federacji EBU. Nasz pięściarka jednogłośną decyzją sędziów pokonała na punkty Anitę Torti z Włoch. "Kleo" walczyła bardzo mądrze i rozsądnie, dzięki czemu była lepsza w niemal każdej rundzie. Od kiedy Brodnicka przeszła na zawodowstwo, to nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Oby tak dalej!

Nie jest tajemnicą, że Ewa Brodnicka nie przepada, delikatnie mówiąc, za Anitą Torti i odwrotnie. Kibice w Łomiankach nastawiali się więc na prawdziwą jatkę w ringu. Polka nie dała się jednak do tego sprowokować i walczyła bardzo mądrze, nie pozwalając przeciwniczce na ciosy, które mogłyby dojść do celu. Włoska rywalka "Kleo" szczęścia szukała, wyprowadzając podbródkowe. Nie robiło to wrażenia na szybkiej Brodnickiej, która ze spokojem uchylała się przed atakami.

Pięściarka znad Wisły sama była znacznie skuteczniejsza w ofensywie. Niepokonana na zawodowym ringu zawodniczka zaskakiwała swoją przeciwniczkę raz po raz, udowadniając, że to jej należy się pas mistrzowski federacji EBU. Walka zakończyła się mocnym prawym ze strony Brodnickiej, który omal nie zmiótł Włoszki z powierzchni ziemi. Torti po ostatnim gongu mało widziała na poważnie kontuzjowane lewe oko. Sędziowie nie mieli wątpliwości, że to naszej wojowniczce należy się zwycięstwo. Punktowali 100:91, 99:91 i 99:91.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: