SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Floyd Mayweather Jr. chce żerować na Brytyjczykach. Sto milionów to dla niego za mało!

Floyd Mayweather Jr. chce żerować na Brytyjczykach. Sto milionów to dla niego za mało!

01.08.2017, godz. 08:19
Floyd Mayweather
7. Floyd Mayweather (boks) - 765 mln dolarów Bardzo lubi się chwalić swoją fortuną, ale trzeba przyznać, że zdecydowanie ma czym. Choć przeszedł już na sportową emeryturę, to dzięki licznym inwestycjom jego konta wciąż zasilają ogromne sumy pieniędzy.   foto: EAST NEWS

Za walkę z Conorem McGregorem Floyd Mayweather Jr. ma otrzymać przynajmniej 100 milionów dolarów! Kwota ta wzrośnie, jeśli kibice chętnie wykupią dostęp do gali w Las Vegas w systemie pay-per-view. Niepokonany na zawodowych ringach pięściarz znalazł sposób, by jeszcze powiększyć swój zarobek. Oczekuje, że kibice z Wysp Brytyjskich za możliwość obejrzenia starcia zapłacą więcej niż fani za Oceanem.

Walka Floyd Mayweather Jr. - Conor McGregor, która zaplanowana jest na 26 sierpnia, zapowiada się jako prawdziwy hit. Choć eksperci mają wątpliwości, co do sportowej rangi wydarzenia, to fani są gotowi zrobić wszystko, by obejrzeć starcie niepokonanego w zawodowej karierze pięściarza z legendą MMA. Amerykanin zamierza to wykorzystać i chce dzięki temu zwiększyć swoją wypłatę. Gwarantowane ma 100 milionów dolarów, ale kwota ta zwiększy się, jeśli system pay-per-view sprzeda się dobrze. W Stanach Zjednoczonych za możliwość obejrzenia walki w telewizji trzeba zapłacić 100 dolarów, czyli ponad 360 złotych.

SZOK! Bilety na walkę Floyd Mayweather Jr. - Conor McGregor za 150 tysięcy dolarów!

Obóz Mayweathera chce, by na Wyspach Brytyjskich cena była jeszcze wyższa. Mówi się o 100 funtach, co w przeliczeniu daje ponad 470 złotych! Informację taką przedstawił promotor Eddie Hearn, który zajmuje się między innymi mistrzem świata wagi ciężkiej Anthonym Joshuą. Najprawdopodobniej jednak Amerykanin obejdzie się smakiem. Na Wyspach mówi się bowiem, że cena wyniesie 20 funtów, więc standardowo w przypadku takich wydarzeń.

Mayweather BANKRUTEM?! Chce walczyć z McGregorem dwa razy! Rewanż w MMA!

Na razie wciąż nie wiadomo kto zdecyduje się pokazać walkę Mayweather Jr. - McGregor. Faworytem jest telewizja Sky. Pojedynek w Polsce pokaże Polsat. Rodzima stacja nie ustaliła jeszcze ceny za system pay-per-view.

Źródło: Kamil Kacperczyk
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: