SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks "Głowacki - Usyk to najciekawsza walka w historii naszego kraju"

"Głowacki - Usyk to najciekawsza walka w historii naszego kraju"

06.09.2016, godz. 12:49
Polsat Boxing Night
foto:

PiꜶciarski ekspert Polsatu Sport, Janusz Pindera, twierdzi, że zbliżający się pojedynek Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) z Oleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO) zapowiada się niezwykle ekscytująco. Starcie polskiego czempiona WBO wagi junior ciężkiej ze złotym medalistą olimpijskim z Ukrainy będzie główną atrakcją gali Polsat Boxing Night w gdańskiej gali ERGO ARENA 17 wrzeœśnia.

- Mamy tutaj same znaki zapytania, bo Usyk jest znakomitym pi궜ciarzem, ale jeszcze nie do końca sprawdzonym. Potrafi wiele, ale Głowacki także jest œświetny. Gdyby chodziło tylko o sportową jakośœć, to obaw nie powinno być - ocenia Pindera.

W przeszłoœści w naszym kraju dochodziło już do mistrzowskich walk. Pamiętne wojny ze Stevem Cunninghamem, Giacobbe Fragomenim czy Francisco Palaciosem toczył Krzysztof Włodarczyk. Mieliœśmy także wielki pojedynek polsko-ukraiński - niestety ze smutnym zakończeniem, gdyż Tomasz Adamek przegrał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie z Witalijem Kliczko.

- To najciekawsza walka w historii, jeœśli chodzi o Polskę. Skala finansowa pojedynku Witalija Kliczki i Tomasza Adamka była wielka, ale tutaj mamy - ze sportowego punktu widzenia - do czynienia ze starciem, jakich jest niewiele w zawodowym boksie - uważa Janusz Pindera.

Dla Krzysztofa Głowackiego konfrontacja z mającym na swoim koncie złoty medal olimpijski Usykiem będzie drugą obroną tytułu wywalczonego w sierpniu ubiegłego roku w walce z Marco Huckiem. W pierwszej Polak pokonał na punkty Steve'a Cunninghama.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: