SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Hitowa walka Kliczko - Joshua ODWOŁANA! Ukrainiec kontuzjowany

Hitowa walka Kliczko - Joshua ODWOŁANA! Ukrainiec kontuzjowany

25.10.2016, godz. 11:22
Walka Władimir Kliczko - Anthony Joshua dopiero w 2017 roku
foto: EAST NEWS

Walka Władimir Kliczko - Anthony Joshua miała być hitowym starciem o pas mistrza świata w wadze ciężkiej, a pierwotnie planowano ją na 10 grudnia. W tym roku jednak do niej nie dojdzie! Jednym z powodów jest kontuzja ukraińskiego pięściarza, przez którą musiał odwołać pojedynek. Najprawdopodobniej odbędzie się on na wiosnę 2017 roku.

Od dobrych kilku tygodni mówiło się o tym, że już wkrótce w ringu mogą się zmierzyć dwaj giganci wagi ciężkiej - Anthony Joshua i Władimir Kliczko. Wstępnie ustalono nawet termin walki (10 grudnia), a sami bokserzy doszli do porozumienia jeśli chodzi o finanse, ale teraz okazuje się, że fani muszą uzbroić się w cierpliwość. Na wyczekiwany pojedynek przyjdzie im jeszcze poczekać.

Starcie Anglika z Ukraińcem nie odbędzie się bowiem w 2016 roku. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Jeden z nich to kontuzja łydki Kliczki, przez którą nie mógłby się odpowiednio przygotować do walki. Ale promotorzy obu pięściarzy zgodnie doszli też do wniosku, że do 10 grudnia zostało zbyt mało czasu na odpowiednią promocję pojedynku.

- Nie rezygnujemy z pomysłu walki Joshuy z Kliczką. Po prostu przekładamy ten projekt na marzec lub kwiecień. Czekamy na decyzję federacji WBA, ale z tego co wiem, to ma być ona pozytywna i federacja ma usankcjonować tę walkę jako pojedynek o wakujący pas mistrzowski wagi ciężkiej. Wiedziałem od kilku dni, że Kliczko zmaga się z niegroźną kontuzją, ale tak naprawdę razem z jego promotorem Tomem Loefflerem postanowiliśmy dać sobie więcej czasu na odpowiednią promocję - przyznał Eddie Hearn, promotor Joshuy.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: