SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Izu Ugonoh przegrał zderzenie ciężarówek. Polak znokautowany w 5. rundzie [WIDEO]

Izu Ugonoh przegrał zderzenie ciężarówek. Polak znokautowany w 5. rundzie [WIDEO]

26.02.2017, godz. 08:51
Izu Ugonoh znokautowany
foto: Eastnews

Izu Ugonoh pierwszy raz w karierze znokautowany! Polski bokser długo dominował nad Dominickiem Breazealem, ale w 5. rundzie to on wylądował na deskach, a chwilę potem sędzia przegrał pojedynek. 30-letni szczecinianim w swoim debiucie na amerykańskim ringu udowodnił jednak, że ma możliwości, by walczyć z najlepszymi na świecie.

To było zderzenie prawdziwych wojowników ringu. Ugonoh i Breazeale stworzyli iście heroiczne widowisko. Lepiej zaczął Polak, który do pewnego momentu prezentował wszystkie swoje największe atuty. Dynamika, szybkość, kreatywność. Amerykanin długimi fragmentami zamieniał się w worek treningowy i tylko przyjmował kolejne ciosy szczecinianina.

W 3. rundzie na deski padł jednak pierwszy Ugonoh. Wzajemne bombardowanie, sierpowe przeszywające powietrze i wreszcie knockdown. Sędzia doliczył do ośmiu, a Polak nie tylko wstał, ale już w następnej rundzie po potężnym sierpowym sam posłał na deski rywala. Ten wydawał się coraz bardziej zmęczony.

Ociężały Amerykanin miał jednak asa w rękawie. Kowadło w ręce, którym ostatecznie w 5. rundzie dwukrotnie zgasił światło Polaka.

Ugonoh po walce zebrał jednak znakomite recenzje. Waleczny, szybki, przebojowy, silny - to tylko niektóre komentarze na jego temat. Polakowi w starciu z Breazealem zabrakło przede wszystkim paliwa. Wytrzymał siłowo, poległ kondycyjnie.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: