SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Izu Ugonoh zaatakował Polsat! Nie walczy, bo dali mu za mało kasy?

Izu Ugonoh zaatakował Polsat! Nie walczy, bo dali mu za mało kasy?

17.09.2016, godz. 09:29
Izuagbe Ugonoh
foto: Super Express

Izu Ugonoh kontra Mariusz Wach - to miała być bodaj najgorętsza walka listopada podczas gali Polsat Boxing Night. Dwóch potężnych polskich fighterów miało stoczyć bój w Krakowie. Niestety, na planach się skończyło, bo jak twierdzi Ugonoh - Polsat dał mu za mało kasy!

Sytuacja jest szczególna. Organizatorzy gali najpierw bowiem stwierdzili, że Ugonoh po prostu przestraszył się Wacha. Dopiero później odezwał się - pisząc wiadomość na Facebooku - czarnoskóry bokser, który narysował minimalnie inny obraz sytuacji. "Przedstawianie mnie w mediach, że rzekomo wystraszyłem się przeciwnika jest nieczystą zagrywką ze strony telewizji, która ma godzić w mój honor i w moja dumę! To negocjacje na zasadzie: dobra Izu albo weźmiesz walkę na naszych zasadach albo jesteś tchórzem!" - napisał Izu. Dodał, że przede wszystkim zirytował go chaos wokół listopadowej PBN. Miał być Andrzej Wawrzyk w karcie walk, potem zniknął, a Ugonoh nieoczekiwanie wystawiony został na potężnego - prezentującego zupełnie inny styl walki - Mariusza Wacha. Za tę samą kasę, wciąż niższą niż pięściarz mógłby otrzymać w innych krajach. "Następnie jednak promotorzy gali oświadczyli ze Andrzej Wawrzyk wypadł z karty walk, a ja mam zaboksowac z Mariuszem Wachem - na tych samych warunkach, które przedstawiono nam wcześniej! Warunkach poniżej naszych oczekiwań, a przede wszystkim standardów!"

Wygląda słabo, prawda? Tym bardziej, że Polsat wciąż rysuje obraz Ugonoha-tchórza. Jakby to powiedzieć - chcą budować produkt międzynarodowy, ale zamiast koparki, wciąż mają do dyspozycji tylko łopaty.

Pełna wiadomość od Izu

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: