SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Jeff Horn NOWYM MISTRZEM ŚWIATA! Sensacyjna porażka Manny'ego Pacquiao [WIDEO]

Jeff Horn NOWYM MISTRZEM ŚWIATA! Sensacyjna porażka Manny'ego Pacquiao [WIDEO]

02.07.2017, godz. 09:47
Jeff Horn nowym mistrzem świata
Jeff Horn sensacyjnie pokonał Manny'ego Pacquiao foto: Eastnews

Jeff Horn nowym mistrzem świata wagi półśredniej! Australijczyk, w nocy z soboty na niedzielę, przed tłumnie zgromadzoną publicznością w Brisbane, sprawił prawdziwą sensację i po znakomitej walce rozbił jednogłośnie na punkty legendarnego Manny'ego Pacquiao. Dla 38-letniego Filipińczyka była to siódma porażka w karierze.

Na 29-letniego Australijczyka stawiało niewielu. Były nauczyciel, niepokonany na zawodowym ringu, do tej pory traktowany jako pięściarz z drugiego szeregu. Przeciwko Pacquiao był jednak wielki. Pokonał słynnego Filipińczyka jego bronią. Szybkością, wytrzymałością, pomysłowością oraz odwagą. Od pierwszej do ostatniej rundy robił swoje. Nie chował się za podwójną gardą, nie oddawał inicjatywy rywalowi. - W dziewiątej rundzie mogłem go skończyć. Przetrwał - powiedział już po walce z uznaniem ustępujący mistrz Pacquiao. 38-latek, jedenastokrotny mistrz świata, po werdykcie sędziów nawet nie protestował. Nie wyglądał jak zwycięzca. Był zmęczony i zakrwawiony. W pierwszym siedmiu rundach Horn urządził mu bowiem prawdziwe ringowe lanie. Pacquiao obudził się dopiero w ósmej. Za późno, bo Horn zrobił wcześniej wiele, by ostatecznie wygrać na punkty. Sam niemal położył rywala "na deski" w starciu szóstym. - Dziękuję wszystkim, którzy byli wokół mnie i są współautorami tego sukcesu. Spełniły się moje marzenia, ale wierzyłem, że mogę tego dokonać - wyznał Australijczyk już po pojedynku.

Ostatecznie sędziowie punktowali 117-111, 115-113, 115-113. Obaj panowie najprawdopodobniej zmierzą się jeszcze w rewanżu. Chce go zarówno Pacquiao jak i Horn: - Bardzo chętnie stoczę z nim rewanż, może nawet tutaj, w Brisbane.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: