SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport sporty walki boks Jerzy Kulej. W cieniu podium [BIOGRAFIA]

Jerzy Kulej. W cieniu podium [BIOGRAFIA]

10.11.2016, godz. 07:41
Zmarł Jerzy Kulej - najwybitniejszy polski bokser. Żegnaj Mistrzu!
foto: Super Express

Ukazała się wspaniała biografia Jerzego Kuleja, dwukrotnego złotego medalisty olimpijskiego w boksie (Tokio 1964 i Meksyk 1968) zatytułowana "Jerzy Kulej. W cieniu podium". Pięknie wydana, w sztywnej okładce, ale przede wszystkim bardzo ciekawa, w czym wielka zasługa autora (Piotra Szaramy, przyjaciela Kuleja).

Jerzy Kulej był tak barwną postacią, że jego biografia mogłaby być kanwą dla dramatycznego filmu (nawiasem mówiąc - w przyszłym roku zacznie się produkcja takiego obrazu). Był najwybitniejszym polskim bokserem, był też dziennikarzem, posłem, aktorem, trenerem, pierwszym w Polsce bokserskim promotorem, był też alkoholikiem (czego nie ukrywał, chociaż nałóg zwalczył), miłośnikiem płci pięknej... Długo można byłoby wyliczać jego pasje.

W książce można przeczytać o romansach Kuleja, jego niełatwych relacjach z synem Waldemarem, o pracy na budowie w Anglii, ostatnich latach życia, gdy walczył z czerniakiem... Ta książka powinna się znaleźć w archiwum każdego bokserskiego kibica. Jest dostępna w sieci Empik i innych dużych księgarniach oraz internetowo na Bonito.pl.

autor: Andrzej Kostyra zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: