SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Kiedy walka Artur Szpilka - Adam Kownacki? O której godzinie?

Kiedy walka Artur Szpilka - Adam Kownacki? O której godzinie?

11.07.2017, godz. 09:53
Artur Szpilka
foto: EAST NEWS

Już wkrótce kibiców boksu w Polsce czeka prawdziwa gratka, czyli starcie Artur Szpilka - Adam Kownacki. Obaj panowie mieli zmierzyć się już wcześniej, ale do ich pojedynku dojdzie dopiero w lipcu podczas gali Premier Boxing Champions w Nowym Jorku. Który z nich okaże sie górą? Kiedy i o której godzinie odbędzie się walka Szpilka - Kownacki?

Starcie Szpilki z Kownackim elektryzuje wszystkich kibiców boksu w Polsce. Ale trudno się dziwić, bo obaj mają o co walczyć. Pierwszy z nich wraca do ringu po ponad półtorarocznej przerwie. W styczniu 2016 roku został brutalnie znokautowany przez Deontaya Wildera w walce o mistrzostwo świata wagi ciężkiej i od tamtej pory musiał czekać na swoją szansę. Dla Kownackiego z kolei starcie ze Szpilką to wielka szansa. Co prawda w zawodowym ringu jeszcze nie przegrał - dwanaście z piętnastu walk kończył nawet przed czasem - ale też do tej pory nie mierzył się z rywalem pokroju 28-latka z Wieliczki.

Co ciekawe obaj zawodnicy mieli się mierzyć już 22 kwietnia w hali Barclays Center na nowojorskim Brooklynie, ale ostatecznie do ich walki nie doszło. Wszystko przez to, że Kownacki miał... problemy stomatologiczne. A konkretnie pękł mu ząb mądrości. Teraz jest jednak zdrowy i gotowy do pojedynku.

Walka Szpilka - Kownacki odbędzie się 15 lipca podczas gali Premier Boxing Champions w Nowym Jorku. Startuje ona o godzinie 20 czasu amerykańskiego, czyli o 2 w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: