SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Kliczko: Donald Trump to nasz stary przyjaciel

Kliczko: Donald Trump to nasz stary przyjaciel

13.11.2016, godz. 20:18
Witalij Kliczko
Witalij Kliczko foto: Super Express

Zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych podzieliło świat. Jedna strona uważa, że nowa głowa państwa jest nieobliczalna. Druga cieszy się z decyzji głosujących. Wśród zadowolonych jest między innymi Witalij Kliczko. Były pięściarz, obecnie angażujący się w politykę, uważa amerykańskiego biznesmena za przyjaciela.

Witalij Kliczko opowiedział o swojej znajomości z Donaldem Trumpem. Okazało się, że obecny mer Kijowa spotkał się z prezydentem elektem Stanów Zjednoczonych przy okazji zmagań swojego brata. - Kiedy Władimir boksował w kasynie Taj Mahal, które należało do Donalda Trumpa, widzieliśmy go w pierwszym rzędzie. Byliśmy też u niego w domu. Można powiedzieć, że to nasz stary przyjaciel - wyjaśnił zaangażowany politycznie Kliczko.

Były pięściarz wiąże z wyborem Amerykanów spore nadzieje. Jego zdaniem nowe rozdanie w polityce za oceanem może być szansą dla Ukrainy. - Stany Zjednoczone zawsze będą naszymi przyjaciółmi, będą pomagać nam wdrażać ważne reformy, bez których Ukraina nie będzie mogła stać się prawdziwie europejskim państwem - podkreślił.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: