SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Kliczko miał problemy po walce z Joshuą. Nie był w stanie przejść kontroli antydopingowej

Kliczko miał problemy po walce z Joshuą. Nie był w stanie przejść kontroli antydopingowej

01.05.2017, godz. 17:14
KliczKO
foto: EAST NEWS

Władimir Kliczko musiał włożyć sporo sił w starcie z Anthonym Joshuą. W sobotę na Wembley byliśmy świadkami prawdziwej wojny na wyniszczenie. Obaj pięściarze leżeli na deskach, a ostatecznie w jedenastej rundzie doszło do nokautu, gdy Brytyjczyk zaczął trafiać wyjadacza światowych ringów. Po starciu urodzony na Ukrainie zawodnik był na tyle wycieńczony, że miał problemy z przejściem kontroli antydopingowej.

Władimir Kliczko w trakcie starcia z Anthonym Joshuą dawał z siebie wszystko. Zdaniem wielu, to właśnie 41-latek po dziesięciu rundach był lepszy i gdyby nie dał się znokautować, to pokonałby młodą gwiazdę boksu. W trakcie starcia Kliczko doznał także urazu łuku brwiowego. Chirurg musiał założyć mu dziewięć szwów, ale na tym problemy się nie skończyły. Po zakończeniu walki zawodnicy musieli poddać się testom antydopingowym i były mistrz królewskiej kategorii miał z tym sporo problemów.

Według informacji "Bilda" Władimir Kliczko był na tyle odwodniony, że miał problem z oddaniem moczu. Informację tę potwierdził menedżer pięściarza. - Władimir musiał oddać dwie próbki moczu. Jedną dla agencji WADA z Las Vegas, a drugą dla angielskiej agencji antydopingowej UKAD - powiedział Bernd Boente. Dopiero po godzinie 1:30 w nocy udało się spełnić ten obowiązek. Mocno utrudnił to fakt, że pięściarz mógł wspomagać się tylko wodą. O piwie, które przyspiesza pracę nerek, nie mogło być mowy.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: