SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks Krzysztof "Diablo" Włodarczyk o problemach rodzinnych: Rozwód? Bywało gorzej

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk o problemach rodzinnych: Rozwód? Bywało gorzej

16.03.2017, godz. 21:01
Rozwód? Bywało gorzej
foto: Super Express

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (35 l., 51-3-1, 37 k.o.), przed obroną interkontynentalnego pasa IBF wagi junior ciężkiej, wchodził do ringu z bagażem problemów osobistych, bo był w trakcie rozwodu z Małgorzatą, z którą przez 9 lat tworzył małżeństwo. - Nie zaprząta to mojej głowy - zapewniał wtedy Włodarczyk. Przeczytajcie naszą rozmowę z bokserem, którą przeprowadziliśmy w grudniu 2016 roku.

Źródło: Super Express TV

"Super Express": - Masz podbite oko i spuchnięty nos. To efekty ciężkich treningów?

Krzysztof Włodarczyk: - Podczas sparingów lejemy się mocno po głowach, więc siniaki i opuchlizna są na porządku dziennym. Mam taką cerę, że widać na niej ślady nawet po niezbyt mocnych uderzeniach.

- Czego spodziewasz się po sobotnim rywalu?

- Otrzymał wielką szansę, ewentualne zwycięstwo może go wywindować w rankingach i doprowadzić do walki o pas. Da z siebie wszystko, dlatego nie mogę go zlekceważyć nawet w 1 procencie.

- 15 lat temu byłeś w analogicznej sytuacji. We Włoszech walczyłeś z miejscowym faworytem Vicenzo Rossitto, a stawką był ten sam interkontynentalny pas IBF.

- To była moja 12 zawodowa walka, rywal miał ich 21. Nikt na mnie nie stawiał, a sprawiłem wielką niespodziankę, pokonując go w 10. rundzie. To były moje pierwsze większe pieniądze, ale bardziej cieszył pierwszy większy sukces sportowy. Harth przyjedzie wygłodniały jak... chart. Będzie chciał wyrwać mi ten pas. Ale będę na to gotowy.

- Federacja IBF ma nowego mistrza Murata Gassijewa. Pokonany przez niego Denis Lebiediewa zachował pas WBA. W którego celujesz?

- Obaj dysponują ciosem urywającym głowę, ale mogę jechać i do jednego, i do drugiego i nie będę marudził. Gassijew jest młody i żądny sukcesu, Lebiediew już trochę wyboksowany, ale doświadczony. Dla mnie to bez różnicy, z kim miałbym walczyć.

- Ostatnio głośno o twoim rozwodzie.

- Powiedziałem o tym raz i nie zamierzam się na ten temat już... rozwodzić. Było, minęło, żadne niepotrzebne sprawy nie zaprzątają mi już głowy. W przeszłości bywało dużo gorzej, choćby 2,5 roku temu (w lipcu 2014 roku urodziła się nieślubna córka Krzysztofa - red.). Mam boks i tylko to się dla mnie liczy. Najpierw muszę wygrać tę walkę, potem poszukiwania kolejnych rywali i celowanie w pas czempiona. Mam co robić i o czym myśleć.

Bilety na galę "Królowie Nokautu" we Wrocławiu do nabycia w serwisie www.eventim.pl

autor: Rozmawiał Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: