SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Krzysztof "Diablo" Włodarczyk: Perspektywa zarobienia dużej kasy motywuje

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk: Perspektywa zarobienia dużej kasy motywuje

09.05.2017, godz. 20:26
Rozwód nie wpłynie na formę Diablo
Krzysztof „Diablo” Włodarczyk foto: Piotr Piwowarski/Super Express

Wrzesień może być przełomowym miesiącem w życiu Krzysztofa Włodarczyka (52-3-1, 37 k.o.). To właśnie wtedy ma ruszyć turniej World Boxing Super Series, w którym do wygrania będzie nie tylko imponujące trofeum imienia Muhammada Alego, ale i miliony dolarów. "Diablo" już został zgłoszony do zawodów i nie ukrywa, że perspektywa dużego zarobku go napędza.

Nim "Diablo" wystąpi w tym prestiżowym turnieju, musi pokonać Niemca Noela Gevora (22-0, 10 k.o.) 20 maja w Poznaniu. Walka miała być oficjalnym "eliminatorem" do pojedynku o pas IBF, ale mistrz tej federacji Murat Gassijew (24-0, 17 k.o.) weźmie udział w World Boxing Super Series, dlatego zwycięzca walki Włodarczyk – Gevor wystąpi w turnieju. Dla zwycięzcy kategorii cruiser włodarze World Boxing Super Series przewidzieli prawie 40 milionów złotych (10 milionów dolarów)!

- Czy perspektywa zarobienia dużej kasy dodatkowo motywuje? Jasne, że tak. Ciekawi mnie też jakie będą wynagrodzenia za poszczególne walki, bo skoro pula jest tak duża to i gaże powinny być na niezłym poziomie. Jednak najważniejszym na ten moment celem jest pokonanie Gevora. Dopiero później będę myślał o kolejnych wyzwaniach – powiedział "Super Expressowi" Włodarczyk.

autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: