SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks Krzysztof Głowacki i Oleksandr Usyk ZABIJALI SIĘ wzrokiem na Starówce

Krzysztof Głowacki i Oleksandr Usyk ZABIJALI SIĘ wzrokiem na Starówce

24.08.2016, godz. 08:38
Usyk i Głowacki
Usyk i Głowacki foto: EAST NEWS

Wczoraj na Rynku Starego Miasta w Warszawie spotkali się Krzysztof Głowacki (30 l., 26-0, 16 k.o.) i Ukrainiec Oleksandr Usyk (29 l., 9-0, 9 k.o.), którzy 17 września zmierzą się w walce o mistrzostwo świata WBO w wadze junior ciężkiej w trójmiejskiej Ergo Arenie. Nie szczędzili sobie komplementów, ale gdy stanęli twarzą w twarz, zabijali się wzrokiem.

- Krzysiek pokazał charakter wojownika w walce z Huckiem. To prawdziwy zuch - mówił Usyk, który nie byłby sobą, gdyby na konferencji nie zrobił małego przedstawienia. Podczas treningu medialnego więcej tańczył, niż boksował, a nawet. stanął na rękach.

- Czeka mnie ciężka walka, ale nastawiam się wyłącznie na zwycięstwo. Oleksandr jest wspaniałym wojownikiem i czeka nas mnóstwo emocji - zapowiadał Głowacki.

Trener James Ali Bashir powiedział nam, że spodziewa się 17 września najlepszego Głowackiego.

- To jeden z największych profesjonalistów w tym biznesie. Zdobył mistrzostwo sercem, głową i odpowiednią mentalnością. Krzysztof w walce z Huckiem był prawdziwą bestią, ale my tę bestię zjemy - ostrzegał.

Show pięściarzom skradł jednak. były mistrz świata Krzysztof Włodarczyk, który przejął mikrofon i zaczął zadawać pytania Usykowi.

- Nigdy nie boksowałeś 12 rund, jak sobie z tym poradzisz? - spytał.

- Nie potrzebuję aż tylu, by wygrać walkę - odpowiedział z uśmiechem Usyk. Włodarczyk nie dał jednak za wygraną i rzucił tylko: - To walka o zawodowe mistrzostwo świata, musisz się wspiąć na wyżyny, by wygrać z Krzyśkiem.

autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: