SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Krzysztof Włodarczyk: To ja zawiniłem! Trener zostaje

Krzysztof Włodarczyk: To ja zawiniłem! Trener zostaje

09.10.2014, godz. 07:46
Krzysztof Włodarczyk: To ja zawiniłem, więc trener zostaje
Fiodor Łapin, Krzysztof Włodarczyk foto:

Krzysztof Włodarczyk (33 l., 49-3-1, 35 k.o.) stracił pas mistrza świata WBC w wadze junior ciężkiej, ale nie zamierza zmieniać trenera. A takie rozwiązanie doradza mu wieloletni przyjaciel i szwagier Tomasz Babiloński.

- Wydaje mi się, że trener Fiodor Łapin zrobił już dla Krzyśka tyle, ile mógł zrobić. Teraz powinien zmienić szkoleniowca i otoczenie, wyjechać za Wielką Wodę, gdzie będzie miał większe możliwości, lepszych trenerów. Krzysiek ma nazwisko, każdy chciałby z nim pracować. Nie jest rozbity, nigdy nie był poważnie liczony, po prostu stanął w miejscu, a powinien dalej się rozwijać - mówi Babiloński.

Artur Szpilka i Dawid Kostecki zadrwili z Tomasza Adamka [WIDEO]

"Diablo" nie zgadza się z tą opinią, całą winę za porażkę bierze na siebie, a jako powód słabszej dyspozycji podaje komplikacje w życiu osobistym. - Przegrałem z samym sobą, nie z Drozdem. On swój plan zrealizował w stu procentach, ja może w dziesięciu. Wszyscy już wiedzą, że urodziło mi się drugie dziecko. Stety, niestety, nie z żoną. Nie miałem spokojnej głowy podczas przygotowań - wyjawia w magazynie "Ring". Włodarczyk jest przekonany, że w rewanżu w cuglach poradzi sobie z Drozdem i odzyska swój pas. Babiloński również w to wierzy, ale podtrzymuje swoją opinię.

- Ja tylko pozwalam sobie na sugestie, bo przyjaźnimy się od wielu lat. Na jego postawę w walce z Drozdem na pewno wpływ miały problemy prywatne, ale popełniono też dużo błędów taktycznych, a z narożnika nie płynęła pomoc - uważa.

Promotor "Diablo" Piotr Werner szybko ucina dyskusję o zwolnieniu Fiodora Łapina. - Taka ewentualność nie była nawet brana pod uwagę przez nasz obóz. To tylko prywatna opinia Tomasza Babilońskiego. Wyniki sportowe w ciągu ostatnich sześciu lat wykazują, że praca trenera Łapina powinna być oceniana pozytywnie. Nie przewidujemy żadnych zmian - mówi Werner. Ostateczna decyzja należy do Włodarczyka, a ten nadal ufa Łapnowi. - Trener jest osobą, która się rozwija. Jak widzi, że potrzeba mi czegoś innego, to zaczynamy pracować nad nowymi elementami. Kiedy wrócę na salę, będziemy myśleć, co muszę wdrożyć w swoje boksowanie, żeby było lepiej - tłumaczy "Diablo".

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail

autor: Leszek Dudek zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: