SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Kto jest promotorem Adama Kownackiego?

Kto jest promotorem Adama Kownackiego?

13.07.2017, godz. 17:04
Adam Kownacki
Adam Kownacki podczas zgrupowania w Łomnicy foto: Super Express

Adam Kownacki w nocy z soboty na niedzielę zmierzy się z Arturem Szpilką w Nowym Jorku, na gali Premier Boxing Champions. Fani pięściarstwa doskonale znają promotora "Szpili" - Andrzeja Wasilewskiego, ale zagadką pozostaje, kto jest promotorem Kownackiego. Okazuje się, że od pewnego czasu "Baby Face" działa na własną rękę.

Jeszcze kilka lat temu promotorem Adama Kownackiego był biznesmen Mariusz Kołodziej, jeden z największych polskich promotorów boksu w Stanach Zjednoczonych, właściciel Global Boxing. Obaj panowie zakończyli już jednak współpracę i teraz Kownacki z nikim nie współpracuje. Sam przygotowuje sobie oferty starć. Przed walką ze Szpilką słychać za to promotora Szpilki - Andrzeja Wasilewskiego.

Zobacz: Kim jest Andrzej Wasilewski? Promotor Artura Szpilki

Promotorem całej gali Premier Boxing Champions w Nowym Jorku jest Lou DiBella, który zachwala i mocno reklamuje pojedynek polskich pięściarzy. - Dla mnie starcie Szpilki z Kownackim to walka o tytuł najlepszego Polaka w wadze ciężkiej. Kibice z tego kraju na pewno nie będą rozczarowani. Ci bokserzy gwarantują wojnę - mówił DiBella.

Walka Artur Szpilka - Adam Kownacki już w nocy z soboty 15 lipca na niedzielę 16 lipca czasu polskiego.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: