SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Legendarny Feliks Stamm doczeka się pomnika. Stanie w Warszawie

Legendarny Feliks Stamm doczeka się pomnika. Stanie w Warszawie

03.04.2017, godz. 09:15
Feliks Stamm
foto: FORUM

Już niedługo legendarny trener bokserski Feliks Stamm zostanie uhonorowany przez Warszawę. Na skwerze nieopodal Hali Gwardii stanie pomnik "Papy". Właśnie ruszył konkurs na projekt monumentu, a wybór lokalizacji, którego Rada Miasta dokonała w 2015 roku, nie jest przypadkowy.

Feliks Stamm w 1953 roku prowadził swoich pięściarzy na mistrzostwach Europy, które rozgrywane były właśnie w warszawskiej Hali Gwardii. Prawnuczka legendarnego "Papy" i założycielka fundacji imienia tego szkoleniowca, Paula Stamm, przypomniała, że na tym obiekcie podopieczni trenera spisali się fantastycznie. - Na tej imprezie sportowe dzieci "Papy" Stamma w ciągu jednego dnia zdobyły dziewięć medali, w tym aż pięć złotych - podkreśliła, cytowana przez portal sport.tvp.pl.

Statua ma stanąć na skwerze w maju 2018 roku. Będzie to sześćdziesiąta piąta rocznica wyżej opisanych mistrzostw. Paula Stamm dodała także, że każdy może zostać budowniczym pomnika, który ma inspirować kolejne pokolenia Polaków tego, że sport wychowuje oraz kształtuje osobowość na całe życie. Wystarczy tylko wykupić cegiełkę, przygotowaną przez fundację.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: