SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Manny Pacquiao chce walczyć z rywalem, którego wybrali mu kibice

Manny Pacquiao chce walczyć z rywalem, którego wybrali mu kibice

14.02.2017, godz. 14:02
Pacman pacnął Vargasa
Manny Pacquiao ponownie mistrzem świata po wygranej walce z Jessie Vargasem foto: AP

Manny Pacquiao 23 kwietnia miał zaplanowaną walkę z Jeffem Hornem. Pojedynek ten stanął jednak pod znakiem zapytania. Wcale nie przez kontuzję rywala "Pacmana". Pięściarz z Filipin postanowił po prostu zostawić decyzję odnośnie najbliższego rywala... kibicom. Ci nie pozostawili złudzeń i walki Pacquiao z Australijczykiem chcieliby najmniej.

Manny Pacquiao stworzył ankietę, w której zagłosować mógł każdy kibic. Dotyczyła ona tego, z kim w kolejnej walce powinien zmierzyć się pięściarz z Filipin. Można było wybrać jedną z czterech opcji. Głosowanie zdecydowanie wygrał Brytyjczyk z pakistańskimi korzeniami Amir Khan. Zgromadził on na swoim koncie czterdzieści osiem procent wszystkich głosów. Drugie miejsce w plebiscycie przypadło innemu Brytyjczykowi Kellowi Brookowi (dwadzieścia cztery procent głosów), trzecie - Amerykaninowi Terence'owi Crawfordowi (dwadzieścia jeden procent głosów), a czwarte - Jeff Horn z Australii (siedem procent głosów).

Właśnie z tym ostatnim "Pacman" miał zmierzyć się 23 kwietnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Teraz nie wiadomo czy starcie to dojdzie do skutku. 38-letni Pacquiao w swojej ostatniej walce, w listopadzie ubiegłego roku, pokonał Jessiego Vargasa ze Stanów Zjednoczony, wchodząc tym samym w posiadanie pasa mistrza federacji WBO w wadze półśredniej. W przeszłości Filipińczyk zdobywał tytuł czempiona aż ośmiu kategorii i już przeszedł do historii sportu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: