SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Manny Pacquiao znowu z pasem mistrza świata! Będzie rewanż z Floydem Mayweatherem Jr.?

Manny Pacquiao znowu z pasem mistrza świata! Będzie rewanż z Floydem Mayweatherem Jr.?

06.11.2016, godz. 11:52
Manny Pacquiao, Timothy Bradley
foto: Eastnews

Manny Pacquiao w nocy z soboty na niedzielę wrócił na tron. W wypełnionej hali w Las Vegas obecny senator z Filipin pokonał na punkty Jessie'ego Vargasa i zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze półśredniej. Choć "Pacmanowi" udało się posłać młodszego o dziesięć lat przeciwnika na deski, to walka zakończyła się dopiero po dwunastu rundach.

Manny Pacquiao walkę z Jessie'em Vargasem zaczął dość niespodziewanie. Filipińczyk znany był zawsze z tego, że od pierwszych minut rzucał się na rywala i nie dawał mu nawet pomyśleć o zwycięstwie. Tymczasem w nocy z soboty na niedzielę "Pacman" postanowił przez pierwsze trzy rundy badać przeciwnika. To nie przeszkodziło 37-latkowi posłać na deski dziesięć lat młodszego Vargasa. W drugim starciu lewy prosty sprawił, że Amerykanin o meksykańskich korzeniach był liczony.

Choć w kolejnej fazie walka nieco się wyrównała, to Pacquiao kontrolował wydarzenia w ringu. Zasłużenie zdobył pas mistrza świata federacji WBO w wadze półśredniej. Sędziowie punktowali 114:113, 118:109 i 118:109. Triumf senatora z Filipin może przybliżyć go do rewanżu z Floydem Mayweatherem Jr. Obaj panowie walczyli ze sobą w maju zeszłego roku i wtedy lepszy okazał się Amerykanin, który wygrał na punkty. Mayweather sobotnią walkę Filipińczyka obserwował z wysokości trybun.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: