SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Marcin Najman chce bić się z Arturem Szpilką!

Marcin Najman chce bić się z Arturem Szpilką!

01.08.2017, godz. 06:52
Marcin Najman
Marcin Najman foto: EAST NEWS

Marcin Najman ogłosił na swoim Facebooku, że jest zainteresowany walką z Arturem Szpilką. Pojedynek miałby się odbyć na 26 maja 2018 roku na PGE Narodowym podczas gali, którą organizuje sam Najman. Póki co nie ma odpowiedzi Artura Szpilki.

- Jestem zainteresowany walką z Arturem Szpilką na PGE Narodowym 26 maja 2018 roku - napisał w swoim poście Marcin Najman.

Najman w maju przyszłego roku zorganizuje w Warszawie galę bokserską i właśnie podczas tej imprezy miałaby się odbyć jego walka ze "Szpilą". 38-latek śmiało mówi o ewentualnym pojedynku z młodszym rywalem. - Nie muszę mówić kogo uważam za faworyta? - napisał na Facebooku. Wszystkim, którzy skazują go na pożarcie, przypomina pojedynek z Przemysławem Saletą.

Kariera Szpilki ewidentnie znalazła się na zakręcie. W 2016 roku "Szpila" przegrał z Deontayem Wilderem, a kilka tygodni temu znokautował go Adam "Babyface" Kownacki. Styl, jaki zaprezentował Szpilka w tym drugim pojedynku, stawia pod znakiem zapytania jego dalszą karierę. Ludzie z jego otoczenia zapewniali, że to nie koniec Szpilki, choć ten zaraz po nokaucie w walce z Kownackim, otwarcie przyznawał, że to najtrudniejszy moment w jego sportowym życiu.

W mediach zapowiadano, że Szpilka potrzebuje teraz kilku słabszych walk, by wrócić do gry i za kilka lat znów powalczyć na największych ringach świata. Kto wie, może właśnie starcie z Najmanem byłoby dla "Szpili" trampoliną, od której odbiłby się w trudnym dla niego czasie.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: