SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks Mariusz Wach celuje w światową czołówkę. On stanie na jego drodze

Mariusz Wach celuje w światową czołówkę. On stanie na jego drodze

19.04.2017, godz. 17:57
WACH BĘDZIE WALCZYŁ W KLATCE I W RINGU.
foto: Super Express

Mariusz Wach poznał swojego kolejnego rywala. Polski pięściarz skrzyżuje rękawice z Dillianem Whyte’em. O wszystkim poinformował na Twitterze dziennikarz sportowy Mateusz Borek. Informacja ma zostać oficjalnie potwierdzona podczas piątkowej konferencji prasowej. Tego samego dnia w ringu stanie także Andrzej Fonfara. Jego przeciwnikiem będzie Adonis Stevenson, który pokonał Polaka trzy lata temu.

Jeszcze kilka miesięcy temu Mariusza Wacha skazywano na sportowe zapomnienie. „Wiking” wygrał jednak z Erkanem Teperem jednogłośnie na punkty i chce znów zaistnieć na bokserskiej mapie świata. Kolejnym krokiem Wacha będzie pojedynek z Dillianem Whyte’em, o którym poinformował Mateusz Borek. Przeciwnik Polaka nosi nazwisko, które budzi podziw. Whyte przegrał tylko jedną walkę w karierze. Jego pogromcą okazał się Anthony Joshua, który niedługo zmierzy się z Władimirem Kliczką.

To będzie trudne wyzwanie dla Mariusza Wacha. Ostatnie cztery pojedynki Whyte kończył zwycięstwami. Szans nie dał m. in. Dereckowi Chisorze. Ewentualna wygrana „Wikinga” byłaby dla niego szansą na jeszcze ciekawsze oferty walk. Starcie Wach vs Whyte odbędzie się 3 czerwca w Londynie.

Tego samego wieczoru w Montrealu rękawice skrzyżują Andrzej Fonfara i Adonis Stevenson. O tym pojedynku przeczytać można TUTAJ.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: