SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Mateusz Borek promotorem Tomasza Adamka. Co to jest MB Promotions?

Mateusz Borek promotorem Tomasza Adamka. Co to jest MB Promotions?

09.05.2017, godz. 18:17
Ewa Brodnicka, Mateusz Masternak, Tomasz Adamek, Mateusz Borek, Krzysztof Głowacki
Ewa Brodnicka, Mateusz Masternak, Tomasz Adamek, Mateusz Borek, Krzysztof Głowacki foto: Super Express

Przed nami kolejna gala Polsat Boxing Night. Będzie to debiut Mateusza Borka jako promotora bokserskiego. Dziennikarzowi udało się zakontraktować walki Tomasza Adamka i Mateusza Masternaka. Do organizacji tego przedsięwzięcia potrzebował licencji i właśnie dlatego założył specjalną spółkę MB Promotions. - Chcę zrobić wielki show, który będzie świętem polskiego boksu – zapowiedział Borek w rozmowie z polsatsport.pl.

Tomasz Adamek wróci na ring 24 czerwca. Wszystko dzięki Mateuszowi Borkowi, który jest promotorem gali Polsat Boxing Night. Polski dziennikarz już w przeszłości negocjował warunki wielu walk. Teraz zdecydował się na galę firmowaną własnym nazwiskiem.

Aby zostać promotorem, Borek potrzebował licencji. Dlatego założył spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością MB Promotions. Z jej rejestracją wiąże się zabawna historia. Kiedy dziennikarz postanowił ją wpisać do krajowego rejestru, okazało się, że domena jest zajęta. Borek sprawę nagłośnił na Twitterze i chciał znaleźć delikwenta, który podebrał mu pomysł. Kilka godzin później dowiedzieliśmy się, że Borka uprzedziła jego żona i to ona założyła domenę dla MB Promotions.

- To nie jest tak, że chcę podbierać zawodników polskim promotorom – tłumaczył Polsatowi Sport swoją decyzję Mateusz Borek. – Potrzebowałem tej licencji, by rozmawiać z poszczególnymi podmiotami – mówił dziennikarz.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: