SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Mateusz Masternak pomoże Niemcowi zlać Diablo?

Mateusz Masternak pomoże Niemcowi zlać Diablo?

29.03.2017, godz. 03:00
Mateusz Masternak
Mateusz Masternak foto: Super Express

20 maja na gali w Poznaniu walkę o być albo nie być w boksie na światowym poziomie stoczy Krzysztof Włodarczyk (36 l., 52-3-1, 37 k.o.), który zmierzy się z Niemcem Noelem Gevorem (27 l., 22-0, 10 k.o.). Zwycięzca stanie się obowiązkowym pretendentem do tytułu IBF wagi junior ciężkiej, której czempionem jest Rosjanin Murat Gassijew (24 l., 24-0, 17 k.o.). Gevorowi przed walką pomagać będzie... Mateusz Masternak (30 l., 38-4, 26 k.o.).

"Super Express": - Dlaczego zdecydowałeś się na sparingi z rywalem "Diablo"

Mateusz Masternak: - To biznes, mogę przygotować się do kolejnych walk, a w dodatku płacą. Zastanawiałem się jaka będzie reakcja kibiców i... na szczęście nie spotkałem się z negatywnymi komentarzami. Kibice mnie rozumieją, nie oskarżają o działanie nie fair. Sparingi zaczynamy 24 kwietnia i będę tam tydzień.

- Promotor Włodarczyka Andrzej Wasilewski twierdzi, że "Diablo" nigdy nie przyjąłby takiej oferty.

- Jego ocena jest bardzo subiektywna, nie ma się co tym sugerować.

- Niemcy proponowali, żebyś został dłużej?

- Tak, chcieli bym został dwa tygodnie, ale odmówiłem, bo... 2 maja obchodzę 30-stkę. Takie urodziny obchodzi się raz w życiu, dlatego wolę być wtedy w domu z rodziną.

- Gevor to twój kolega z czasów, gdy boksowałeś w niemieckiej grupie Sauerland. Jaki to pięściarz?

- To zawodnik techniczny, potrafi dobrze skontrować i ma niezłą lewą rękę. Razem z nim kontrakt podpisał też jego brat Abel i sądzę, że chciano z nich zrobić drugich Kliczków. Noelowi zdarzyło się jednak kilka słabszych pojedynków, do tego jest mało medialny i pomysł upadł.

- Sparowałeś z nim kilka razy. Jak to wyglądało?

- Na jednym z nich pojawili się nawet ludzie z zarządu Sauerland Promotions Chris Meyer i Hagen Doering. Zdębiałem, gdy zobaczyłem, że Noel z każdą rundą, z każdym sparingiem próbował walczyć inaczej. Tak, jakby szukał na mnie sposobu. Myślę, że Niemcy chcieli nas skonfrontować, ale po tym sparingu zrezygnowali z tego pomysłu. Mam nawet nagranie, ale prosili mnie, bym nikomu tego nie pokazywał (śmiech).

- Jakie masz rady dla "Diablo" przed tą walką?

- Gevor jest mocniejszy niż ostatni rywal Krzyśka Leon Harth. Jeśli "Diablo" będzie boksował tak jak z Harthem, to czeka go trudne wyzwanie. Musi wrócić do poziomu sprzed 2-3 lat. Jeśli mu się to uda, to powinien sobie poradzić.

autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: