SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Miał problemy z narkotykami i depresją, teraz wraca. Tyson Fury znów w ringu!

Miał problemy z narkotykami i depresją, teraz wraca. Tyson Fury znów w ringu!

07.03.2017, godz. 13:31
Tyson Fury
foto: EAST NEWS

Tyson Fory wróci do ringu! Słynny brytyjski bokser, który nie tak dawno temu miał ogromne problemy z depresją czy narkotykami, ogłosił datę swojej kolejnej walki. Kibice ponownie zobaczą go w akcji 13 maja, ale jeszcze nie wiadomo, kto będzie jego rywalem.

Tyson Fury to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci boksu na świecie. Niestety jednak nie tylko ze względu na swoją postawę w ringu i osiągnięcia sportowe, ale wielkie kontrowersje, jakie wywołuje. W przeszłości Brytyjczyk był co prawda mistrzem świata organizacji WBA, WBO i IBF po zwycięstwie nad Władimirem Kliczką w listopadzie 2015 roku, ale później stracił te pasy. Jeden (IBF) mu odebrano, z pozostałych zrezygnował sam.

Tłumaczył to pogłębiającą się depresją i ogłosił nawet zakończenie kariery. Na domiar złego kontrola antydopingowa wskazała, że stosował środki niedozwolone, a niedługo później sam przyznał się do tego, że miewał myśli samobójcze i... brał kokainę.

Teraz wiele wskazuje na to, że wreszcie wyszedł na prostą i poradził sobie z problemami natury osobistej. Najwyraźniej czuje się dobrze do tego stopnia, że postanowił wrócić na ring! 28-letni pięściarz na swoim profilu na Twitterze poinformował, że już 13 maja kibice ponownie zobaczą go w akcji. Jak na razie nie wiadomo jednak, kto będzie jego przeciwnikiem.

Pytanie tylko, czy Fury w tak krótkim czasie zdąży wrócić do formy fizycznej. Aktualnie wygląda bowiem tak:

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: