SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Mike Tyson zabrał głos w sprawie walki z Andrzejem Gołotą: To było szaleństwo!

Mike Tyson zabrał głos w sprawie walki z Andrzejem Gołotą: To było szaleństwo!

26.01.2017, godz. 16:20
Mike Tyson, Evander Holyfield i Bernard Hopkins na srebrnym ekranie. ZOBACZ ZWIASTUN FILMU MISTRZOWIE
foto: Materiały prasowe

Po prawie siedemnastu latach Mike Tyson ponownie zabrał głos w sprawie walki z Andrzejem Gołotą. W 2000 roku Polak uciekł z ringu do szatni, co spotkało się z gwizdami publiczności. Podczas swojej ostatniej wizyty w Michigan Tyson powiedział, a w zasadzie wykrzyczał: - To było szaleństwo!

Mike Tyson z Andrzejem Gołotą walczył 20 października 2000 roku w Detroit. Na ten pojedynek szczególnie czekali polscy kibice, których za oceanem jest cała masa. Ich nadzieje na zwycięstwo rodaka prysły bardzo szybko. Już w pierwszej rundzie "Andrew" padł na deski po ciosie rywala. W drugiej walczył znacznie lepiej, ale po tym starciu doszło do niespodziewanej sytuacji. Gołota zszedł z ringu i udał się do szatni w akompaniamencie przeraźliwych gwizdów. Walkę wygrał więc Tyson. Później "Bestii" zabrano zwycięstwo, ponieważ wykryto w jego organizmie marihuanę i walka została nierozstrzygnięta.

Prawie siedemnaście lat później Mike Tyson znowu pojawił się w Detroit. Były pięściarz w stanie Michigan zjawił się ze swoim programem telewizyjnym. Podczas spotkania pojawiły się pytania, które przyprawiły go o ból głowy, między innymi o starcie z Gołotą. - To było szaleństwo! Można się było jednak czegoś takiego spodziewać po Detroit. To szalone miasto z szaloną energią - powiedział o walce z Polakiem. Zainteresowani wciąż drążyli temat. - Spodziewałeś się, że Gołota opuści ring? - padło pytanie. - Nie, cieszę się, że Detroit się odradza - wymijająco odpowiedział Tyson.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: