SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Na gali boksu wybuchła BOMBA! Atak terrorystyczny na Filipinach?

Na gali boksu wybuchła BOMBA! Atak terrorystyczny na Filipinach?

29.12.2016, godz. 12:06
Boks
Boks foto: internet

Podczas amatorskiej gali boksu na Filipinach pięściarze i kibice przeżyli prawdziwe chwile grozy - nagle eksplodowała bomba! Pierwsze doniesienia mówiły o kilku ofiarach śmiertelnych, ale ta informacja została szybko zdementowana. Jest za to wielu rannych.

Bomba na gali bokserskiej na Filipinach wybuchła przed ogłoszeniem werdyktu jednej z walk. Jak informuje agencja Reutera, chwilę później doszło także do drugiej eksplozji. Na szczęście nikt nie zginął, za to wiele osób trafiło do szpitala. Mówi się o 33 rannych.

Policja poinformowała, że ładunek zdetonowano zdalnie z telefonu. Najbardziej prawdopodobny jest w tym przypadku atak terrorystyczny, a warto zaznaczyć, że nie był to odosobniony incydent na Filipinach. Kilka dni wcześniej również doszło tam do zamachu.

Prezydent Rodrigo Duterte zaznaczył, że na Filipinach działa coraz więcej islamskich grup terrorystycznych, a sytuacja może się znacznie pogorszyć. Na południowy wschód Azji mogą przenieść się przepędzeni dżihadyści Państwa Islamskiego z Syrii i Iraku.

tagi: boks
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: