SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Nie żyje Józef Grudzień. Kiedy pogrzeb bokserskiego mistrza olimpijskiego?

Nie żyje Józef Grudzień. Kiedy pogrzeb bokserskiego mistrza olimpijskiego?

26.06.2017, godz. 19:06
Boks
Boks foto: internet

Józef Grudzień odszedł kilka dni temu, dokładnie 17 czerwca. Legendarny polski pięściarz był mistrzem olimpijskim i czempionem Europy. Kibice będą mogli towarzyszyć mu w ostatniej drodze we wtorek 27 czerwca. Józef Grudzień zostanie pochowany na warszawskich Powązkach. Pogrzeb odbędzie się o godzinie 11:00.

Józef Grudzień zmarł w wieku siedemdziesięciu ośmiu lat. W swojej sportowej karierze brał udział w walkach w wadze lekkiej. Robił to z wielkim powodzeniem. Legendarny pięściarz nie miał sobie równych podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w 1964 roku. Wówczas wygrał turniej, pokonując w finale Wiliktona Barannikowa ze Związku Radzieckiego. Kolejny medal olimpijski zdobył na kolejnej imprezie w Meksyku - tym razem srebro. Między krążkami olimpijskimi zdobył także złoto mistrzostw Europy.

ANDRZEJ KOSTYRA: Józef Grudzień - odszedł uśmiechnięty czempion

Józef Grudzień po zakończeniu kariery był trenerem oraz działaczem Polskiego Związku Bokserskiego. Za swoje zasługi odznaczono go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Legenda rodzimego boksu zostanie pochowana we wtorek 27 czerwca na Powązkach. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 11:00 w Katedrze Świętego Michała Archanioła i Świętego Floriana Męczennika w Warszawie.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: