SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Niepełnosprawny mistrz boksu został napadnięty! Przeżył straszne chwile

Niepełnosprawny mistrz boksu został napadnięty! Przeżył straszne chwile

19.02.2017, godz. 16:23
Michael Watson, boks
Michael Watson (w środku) foto: Twitter

Micheal Watson nie ma łatwego życia. Były mistrz Wielkiej Brytanii w boksie od 1991 roku jest częściowo sparaliżowany. Po nokaucie w starciu z Chrisem Eubankiem wymaga ciągłej opieki. Los wciąż go nie oszczędza. Choć pogodził się już z utratą zdrowia, to niewiele brakowało, by doszło do jeszcze większej tragedii. Były pięściarz został napadnięty przez bandytów w Londynie.

Po feralnym starciu z Chrisem Eubankiem, Micheal Watson wymaga stałej opieki. Pieczę nad nim sprawuje Lennard Ballack. Właśnie opiekun podróżował w weekend z byłym mistrzem Wielkiej Brytanii i pretendentem do tytułu czempiona świata. W pewnym momencie doszło do stłuczki. Ballack wysiadł, by porozmawiać z drugą stroną, ale od razu został spryskany gazem i powalony na ziemię. Drugi z przestępców usiłował ukraść auto. Nie był jednak w stanie wyciągnąć z pojazdu Watsona. Niepełnosprawny zaplątał się w pas, a napastnicy uciekli.

Wiadomo, że napadniętym nic poważnego się nie stało. Kibice boksu, a także pięściarze są zdruzgotani tym, co się stało. Na Twitterze całą sytuację skomentował Tony Bellew, mistrz świata federacji WBC w kategorii junior ciężkiej. "Szok! tak jakby Micheal Watson nie przeszedł już wiele. Mam nadzieję, że wszystko będzie z nim w porządku" - napisał.

Watson to ikona na Wyspach, ktoś więcej niż zwykły pięściarz. W listopadzie 1991 roku dostał szansę na pas mistrzowski federacji WBO. Jego starcie z Chrisem Eubankiem skończyło się jednak tragicznie. Pretendent został znokautowany, a tuż po zakończeniu walki zasłabł. Problem w tym, że na stadionie nie było lekarza. W ciągu kilku dni przeszedł pięć operacji, a w śpiączce utrzymywany był przez blisko sześć tygodni. Od tego czasu Micheal Watson jest niepełnosprawny i wymaga nieustannej opieki.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: