SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks "Nikt we mnie nie wierzył!" Wypowiedź Adama Kownackiego po walce ze "Szpilą"

"Nikt we mnie nie wierzył!" Wypowiedź Adama Kownackiego po walce ze "Szpilą"

16.07.2017, godz. 07:37
Adam Kownacki, boks
Adam Kownacki liczy na zwycięstwo nad Arturem Szpilką foto: EAST NEWS

Adam Kownacki pokonał poprzez techniczny nokaut w IV rundzie Artura Szpilkę i pozostaje niepokonany na zawodowym ringu. Po walce podsumował starcie ze "Szpilą" i odniósł się do dalszych swoich planów, które, jak sam zaznaczył, sięgają bardzo wysoko.

- Urodziłem się w Łomży, a wychowywałem na Brooklynie - powiedział Kownacki, kiedy podsumowywał swoje bokserskie dokonania. - Jako mały, gruby chłopiec mówiłem, że będę mistrzem świata, a nikt mi nie wierzył - wspominał pięściarz.

W nowojorskim Nassau Coliseum "Babyface" pokazał kawał dobrego boksu. Eksperci chwalili go za konsekwencję i upór w realizowaniu swojego planu. Trener Artura Szpilki przyznał, że jeszcze nie widział w swojej karierze tak pracującego między linami zawodnika. Kownacki udowodnił światu, że jest jednym z najlepszych bokserów w swojej kategorii.

- Od początku czułem, że ta walka jest moja, od pierwszej minuty, od pierwszego gongu - wyznał "Babyface". - Zadałem pierwszy cios na korpus i już wiedziałem, że koniec jest blisko. Szpilka dużo się odkrywał, co mnie szokowało. Ale Artur jest twardym zawodnikiem. Chciałbym mu podziękować, że podjął te ryzyko i wziął tą walkę - zaznaczył Amerykanin polskiego pochodzenia.

O swoich planach na przyszłość Kownacki powiedział krótko: - Mówią, że niebo jest limitem. A ja mówię, że pójdziemy jeszcze wyżej.

ZOBACZ SKRÓT NOKAUTU w walce Artur Szpilka - Adam Kownacki

Źródło: Kamil Kacperczyk
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: