SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Oleksandr Usyk pobił Głowackiego i rekord Evandera Holyfielda!

Oleksandr Usyk pobił Głowackiego i rekord Evandera Holyfielda!

19.09.2016, godz. 07:27
Krzysztof Głowacki, Ołeksandr Usyk, walka
Ołeksandr Usyk, Krzysztof Głowacki foto:

Pokonując Krzysztofa Głowackiego, Oleksandr Usyk nie tylko zdobył pas mistrza świata federacji WBO. Ukrainiec sięgnął po tytuł w wadze junior ciężkiej już w 10. zawodowej walce, co jest nowym rekordem tej kategorii wagowej. Poprzedni 30 lat temu ustanowił legendarny Evander Holyfield (54 l.).

Słynny Amerykanin zdobył pierwszy tytuł zawodowego mistrza świata w 1986 roku, gdy pokonał Dwighta Muhammada Qawiego. 24-letni wtedy pięściarz zaszokował świat, bo nikt nie spodziewał się, że nieopierzony młodzian zdobędzie tytuł już w 12. walce.

Po 30 latach wyczyn Holyfielda został pobity, bo dla Usyka gdańska potyczka była 10. w zawodowej karierze. Ukrainiec nie ukrywał radości po walce: - Cóż mogę powiedzieć, jestem po prostu szczęśliwy. Nie wiem, co będzie w przyszłości, chcę tylko wrócić do mojej rodziny, pobawić się z dziećmi. O niczym innym teraz nie marzę. Najtrudniejsza była realizacja założeń trenera. Wiedziałem, że nie mogę wdać się w bójkę, ale nie ukrywam, że miałem ochotę to zrobić. Musiałem jednak trzymać się planu - powiedział nowy mistrz WBO, który komplementował Głowackiego: - Krzysiek przyjmował mocne ciosy, ale je wytrzymywał.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: