SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks PBN 7: Hizni Altunkaya wygra z Krzysztofem Głowackim? Jest niepokonany!

PBN 7: Hizni Altunkaya wygra z Krzysztofem Głowackim? Jest niepokonany!

22.06.2017, godz. 18:08
Hizni Altunkaya - przeciwnik Krzysztofa Głowackiego na PBN 7
Hizni Altunkaya - przeciwnik Krzysztofa Głowackiego na PBN 7 foto: Twitter

Krzysztof Głowacki liczy na to, że zwycięży na gali Polsat Boxing Night 7 i znów będzie mógł walczyć o mistrzowski pas. Polak nie będzie miał jednak łatwego zadania. W gdańskiej Ergo Arenie wejdzie do ringu z Hiznim Altunkayą. Reprezentant Turcji zamierza zachować po starciu z "Główką" status niepokonanego. Jeszcze żaden bokser nie potrafił posłać go na deski! Kto wygra tę ciekawie zapowiadającą się walkę?

Początkowo Krzysztof Głowacki miał walczyć na gali Polsat Boxing Night 7 z Amerykaninem Brianem Howardem, ale ten musiał się wycofać z walki przez to, że nie otrzymał wizy. Mateusz Borek, czyli promotor gali, zadbał jednak o godne zastępstwo - znalazł Polakowi nawet większe wyzwanie! Tak trzeba mówić o tureckim pięściarzu. Hizni Altunkaya także celuje w zdobycie tytułu. Jeśli pokona Głowackiego, prawdopodobnie dostanie szansę walki o mistrzowski pas. Jest to 29-letni bokser urodzony w Turcji, ale mieszkający w Niemczech.

Sprawdź: O której godzinie rozpocznie się gala PBN 7?

Hizni Altunkaya debiutował w 2008 roku. Do tej pory stoczył 29 walk i wszystkie wygrał! Siedemnaście z nich kończył nokautując rywali. Ostatni pojedynek przed Polsat Boxing Night 7 stoczył pod koniec maja 2017 roku z Ramazim Gogichaszwilim. Wygrał na punkty. Trzeba jednak przyznać, że Turek nigdy nie mierzył się z zawodnikiem pokroju Głowackiego. Starcie z Polakiem będzie dla niego największym wyzwaniem w karierze. Czy uda mu się sprawić niespodziankę w sobotę 24 czerwca i wejść do pięściarskiej elity?

Dostęp do transmisji z Polsat Boxing Night 7 będzie odpłatny, więc my zapraszamy na darmową relację NA ŻYWO z tego wydarzenia. Z nami nie przegapicie żadnej walki!

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: