SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks PBN 7: Salomon Haumono, czyli bokser o mrocznej przeszłości [SYLWETKA]

PBN 7: Salomon Haumono, czyli bokser o mrocznej przeszłości [SYLWETKA]

22.06.2017, godz. 17:32
Salomon Haumono
Salomon Haumono zmierzy się z Tomaszem Adamkiem na gali Polsat Boxing Night 7 foto: YouTube

Salomon Haumono będzie rywalem Tomasza Adamka w walce wieczoru gali Polsat Boxing Night 7. Obaj pięściarze są już po czterdziestce, ale wciąż kochają boks i planują stworzyć wielkie widowisko. Kim jest przeciwnik Adamka? Haumono to oczywiście świetny bokser. Sport pomógł mu wyjść na prostą. Wcześniej miał mnóstwo problemów z używkami, a nawet chciał popełnić samobójstwo. Jak z tego wyszedł?

Kim jest Salomon Haumono? Przede wszystkim znakomitym bokserem, który wie, jak posyłać rywali na deski. W swojej karierze stoczył 24 walki, z których aż 21 zakończył przed czasem! Od zawsze dysponował wielką siłą, ale nie zawsze marzył o pojedynkach w ringu. W latach 1994-2006 grał w rugby i wydawało się, że postawi właśnie na tę dyscyplinę sportu. Ostatecznie postanowił jednak pójść w ślady ojca, który był mistrzem Australii w boksie amatorskim. Skupił się na boksie i to pozwoliło mu przejść niesamowitą metamorfozę.

Zobacz: Polsat Boxing Night 7: Jak wykupić tranmisję PPV?

W przeszłości miał mnóstwo problemów. Jako nastolatek był uzależniony od wszelkiego rodzaj używek, głównie alkoholu i narkotyków, dzięki którym czuł, że może uciec od codzienności. W dzieciństwie cierpiał na taką depresję, że kilkukrotnie rozważał samobójstwo. Raz powstrzymał go ojciec, który widział, jak Salomon chce wbić sobie nóż w klatkę piersiową. Później przykładał sobie także lufę do skroni, a także próbował się powiesić.

Parę lat później na poważnie zajął się dilerką, rozprowadzając narkotyki po ulicach. Potrafił jednak odstawić wszelkie używki. Wyznał, że kiedyś zobaczył demony zamiast ludzi i to go przebudziło. Teraz wyszedł na prostą i otworzył ośrodek dla trudnej młodzieży. W ten sposób chce pomagać dzieciakom, które muszą sobie radzić z podobnymi problemami.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: