SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks Pół bokser, pół rugbysta. Kim jest przeciwnik Tomasza Adamka?

Pół bokser, pół rugbysta. Kim jest przeciwnik Tomasza Adamka?

19.04.2017, godz. 18:40
Solo
foto: Facebook

Podczas czerwcowej gali Polsat Boxing Night w Gdańsku Tomasz Adamek zmierzy się z nowozelandzkim pięściarzem Solomonem Haumono. To powrót „Górala” na ring po rocznym rozbracie z boksem. Kim jest jego następny przeciwnik? Przedstawiamy sylwetkę Solomona Haumono.

Haumono urodził się w Auckland w Nowej Zelandii i swoją karierę sportową rozpoczynał na boisku rugby. Nie był wybitnym zawodnikiem, ale udało mu się wystąpić w drużynie narodowej Australii. W reprezentacyjnej koszulce zagrał jednak tylko raz. W 2000 roku zadebiutował między linami, wkraczając tym samym na ścieżkę swojego ojca, Maile’a, który był australijskim mistrzem wagi ciężkiej. Później wrócił jeszcze na trzy sezony do rugby, ale w 2007 roku na dobre związał się z boksem.

Miał okazję trenować z uznanym szkoleniowcem Johnnym Lewisem, pod którego okiem był niepokonany. Co więcej, "Solo" wszystkie czternaście zwycięskich walk kończył nokautem. W ostatnich latach statystyki Nowozelandczyka nie są już tak imponujące. W kolejnych 15 pojedynkach zanotował on trzy porażki i dwa remisy. Prawie rok temu technicznym nokautem pokonał go Joseph Parker.

Dla 41-letniego pięściarza walka z Adamkiem będzie 30. w karierze. Polak w ringu stanie po raz 56. Pojedynek doświadczonych zawodników już 24 czerwca w Gdańsku. Podczas Polsat Boxing Night walczyć będą także Krzysztof Głowacki i Mateusz Masternak.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: