SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks Polsat Boxing Night 7: Tomasz Adamek poznał rywala!

Polsat Boxing Night 7: Tomasz Adamek poznał rywala!

19.04.2017, godz. 07:48
Tomasz Adamek: Mój czas minął
Tomasz Adamek - Steve Cunningham (2012 r.) foto: EAST NEWS

Jakiś czas temu Tomasz Adamek (50-5, 30 KO) ogłosił, że wraca na ring. 40-letni pięściarz powalczy na gali Polsat Boxing Night 7 organizowanej przez Mateusza Borka, a teraz poznał swojego rywala. Będzie nim 41-letni Nowozelandczyk Solomon Haumono (24-3-2, 21 KO).

Tomasz Adamek znów w ringu! Wydawało się, że po ubiegłorocznej porażce z Erikiem Moliną słynny pięściarz zakończy karierę, ale wciąż nie ma dość. Jakiś czas temu ogłosił, że ponownie zaprezentuje się kibicom, a będzie to miało miejsce podczas organizowanej przez Mateusza Borka gali Polsat Boxing Night 7 24 czerwca w Ergo Arenie.

A teraz 40-latek poznał swojego najbliższego rywala. To starszy o rok Solomon Haumono z Nowej Zelandii, najwyżej notowany w swoim kraju pięściarz wagi ciężkiej. I wydaje się, że Adamek będzie jego najsłynniejszym przeciwnikiem. Co ciekawe dla Haumono będzie to pierwszy pojedynek w Europie, wcześniej walczył tylko w Australii, Japonii i Nowej Zelandii.

Jak poinformował Mateusz Borek propozycję zmierzenia się z Polakiem dostali też m.in. Chris Arreola czy Andriej Rudenko, ale ostatecznie wybór padł na 41-letniego Nowozelandczyka.

Na gali Polsat Boxing Night 7 pojedynek Adamek - Haumono będzie walką wieczoru. Poza nimi kibice obejrzą w akcji także Krzysztofa Głowackiego czy Mateusza Masternaka.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: