SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Polsat Boxing Night. Krzysztof Głowacki: Nakręcam się, gdy walczę na polskiej ziemi!

Polsat Boxing Night. Krzysztof Głowacki: Nakręcam się, gdy walczę na polskiej ziemi!

15.09.2016, godz. 16:50
Polsat Boxing Night Głowacki vs Usyk
foto: Materiały prasowe

Już tylko dwa dni dzielą nas od gali Polsat Boxing Night w Trójmieście. W czwartek bokserzy pojawili się w jednym z najsłynniejszych miejsc Gdańska, czyli fontanną Neptuna przed Dworem Artusa. Sprawdźcie, co mówili Krzysztof Głowacki, Oleksandr Usyk i inni bohaterowie gali!

W najważniejszej walce wieczoru zmierzą się Krzysztof Głowacki i Oleksandr Usyk. Polak broni pasa mistrza świata federacji WBO wagi junior ciężkiej. Ukrainiec jest bardzo mocny, to mistrz olimpijski z Londynu. - Cieszę się, że będą mnie wspierali Witalij Kliczko i Wasyl Łomaczenko, to bliskie mi osoby - podkreślił. Obecność słynnego Ukraińca to też jedna z atrakcji trójmiejskiej gali. Głowacki po mistrzostwo sięgnął (i potem obronił) w USA. Teraz bokser z Wałcza powalczy w końcu w Polsce. - Co tu dużo mówić? To trzeba przyjść i zobaczyć. To był jeden z najlepszych obozów, jestem bardzo zadowolony z formy - reklamował się. - Dziękuję Polsatowi i promotor, że ta walka odbędzie się w Polsce. Ci co mnie znają wiedzą, że bardziej nakręcam się, gdy boksuje na swojej ziemi. W Polsce czuję się najlepiej - podkreślił.
Na Polsat Boxing Night powalczą też m.in. Albert Sosnowski i Andrzej Wawrzyk, ale też płeć piękna, czyli Ewa Piątkowska kontra Aleksandra Magdziak-Lopes. - Dla mnie nie ma to znaczenia, czy moją rywalką jest rodaczka czy ktoś z zagranicy, najbardziej cieszę się z tego, ze to walka o tak prestiżowy pas - powiedziała "Tygrysica", a Lopes dodała: Walka w Polsce zawsze była dla mnie małym życzeniem i bardzo się cieszę z takiej możliwości. To moje drugie podejście do pasa WBC, niestety sędziowie niejednogłośnie przyznali zwycięstwo rywalce. Ten pas czeka na mnie od 2014 roku. Jestem przekonana, że sędziowie będą obiektywni.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: