SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Polsat Boxing Night. Krzysztof Głowacki: Świat mi się zawalił!

Polsat Boxing Night. Krzysztof Głowacki: Świat mi się zawalił!

18.09.2016, godz. 09:41
Usyk i Głowacki
Usyk i Głowacki foto: EAST NEWS

Krzysztof Głowacki przegrał na punkty z Ukraińcem Usykiem i przestał być mistrzem świata WBO kategorii junior ciężkiej. Czy dojdzie do rewanżu? "Główka" od razu po walce powiedział, że tego chce! Czy mistrz olimpijski z Londynu się zgodzi?

Ambicji i dużych umiejętno

Wielkiej ambicji i umiejętności nikt Głowackiemu nie odbierze, ale Usyk był w trójmiejskiej Ergo Arenie wyraźnie lepszy i wygrał jednogłośnie na punkty. - Dziękuję kibicom, że przyszli i świetnie mnie dopingowali. Niestety, stało się coś niesamowitego i po walce świat mi się zawalił. Teraz muszę to wszystko przemyśleć, obejrzeć ten pojedynek kilka razy, zobaczyć co zrobiłem źle i wyciągnąć wnioski - powiedział tuż po pojedynku pięściarz z Wałcza.
W końcówce Głowacki postawił już wszystko na jedną kartę. - Pod koniec dziewiątej rundy miałem świadomość, że przegrywam i celowo opuszczałem ręce, żeby Usyk dłużej zadawał swoje serie, dzięki czemu mógłbym wstrzelić się z ciosem, bo w tym momencie wiedziałem, że mogę wygrać tylko przez nokaut. Dwa razy czułem i widziałem po twarzy Ukraińca, że dobrze go trafiłem - to był lewy sierp i lewy podbródkowy, ale Usyk od razy uciekł - tłumaczył.

Co dalej? Głowacki musi odpocząć i ochłonąć, a potem czeka go ponowna i niezwykle żmudna droga na szczyt. Ale teraz to mistrz olimpijski, a teraz świata, jest "panem sytuacji". - Przegrałem dość wysoko, ale czy nisko czy wysoko to nie ma już znaczenia. Tak tę walkę widzieli sędziowie i ja się z tym werdyktem zgadzam. Mam nadzieję, że Ołeksandr zgodzi się dać mi rewanż, na który natychmiast przystanę - dodał Polak.

Źródło: Super Express TV
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: