SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Polsat Boxing Night: Karta walk gali w Ergo Arenie w Gdańsku!

Polsat Boxing Night: Karta walk gali w Ergo Arenie w Gdańsku!

17.09.2016, godz. 18:57
Krzysztof Głowacki, Steve Cunningham
foto: Eastnews

Krzysztof Głowacki kontra Ołeksandr Usyk - to być może największa walka polskiego pięściarza na terenie naszego kraju w historii naszego boksu. W sobotę oprócz starcia wieczoru, zobaczymy również inne pojedynki! Ewa Piątkowska powalczy o pas mistrzyni świata, a Andrzej Wawrzyk spróbuje zepsuć powrót na ring Albertowi Sosnowskiemu. Zobacz pełna kartę walk gali Polsat Boxing Night!

Galę w Gdańsku rozpocznie pojedynek dwóch Polaków. Paweł Stępień, jeden z największych polskich talentów, niepokonany na zawodowym ringu, spróbuje piąty raz w karierze zakończyć walkę nokautem. Jego rywalem będzie bardziej doświadczony Norbert Dąbrowski.

Po nich na ringu pojawią się Andrzej Wawrzyk i Albert Sosnowski. Jeszcze kilka lat temu byłby to absolutny hit. Dzisiaj - niewiadoma. Sosnowski karierę już bowiem skończył - po kilku niepowodzeniach - a teraz wraca i po triumfie nad Węgrem Andreasem Csomorem, spróbuje sprawić sensację. Tak przynajmniej zapowiada, twierdząc, że stać go na pokonanie cenionego Wawrzyka.

Spore emocje czekają nas również w bitwie pań. Ewa Piątkowska, mistrzyni Europy, spróbuje odebrać pas mistrzyni świata federacji WBC Aleksandrze Magdziak Lopes. Nie jest w tej walce faworytką, ale podobnie było w poprzednich jej starciach. Z których zwykle wychodziła zwycięsko.

Wieczór spuentują natomiast panowie Głowacki i Usyk. W walce, która elektryzuje fanów boksu na całym świecie. Prawa transmisyjne zakupiło nawet brytyjskie Sky Sports. Polak ponownie, mimo że to on dzierży pas mistrzowski, jest skazywany na pożarcie, a Usyka niektórzy fachowcy typują do miana wieloletniego dominatora światowych ringów. Czy słusznie?

Karta walk gali Polsat Boxing Night:

Paweł Stępień (26 l., 4-0, 4 KO) – Norbert Dąbrowski (28 l., 18-4-1, 7 KO)

Michał Cieślak (27 l., 13-0, 13 KO) - Giulian Ilie (39 l., 20-10-2, 7 KO)

Andrzej Wawrzyk (29 l., 32-1, 18 KO) – Albert Sosnowski (37 l., 49-7-2, 30 KO)

Patryk Szymański (23 l., 16-0, 9 KO) – Jose Antonio Villalobos (22 l., 9-1-2, 5 KO)

Ewa Piątkowska (32 l., 9-1, 4 KO) – Aleksandra Magdziak Lopes (36 l., 16-3-2, 1 KO)

Krzysztof Głowacki (30 l., 26-0, 16 KO) - Ołeksandr Usyk (29 l., 9-0, 9 KO)

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: