SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks Przemysław Saleta pokonał prezydenta Poznania w charytatywnej walce! Zebrano 230 tysięcy złotych [WIDEO]

Przemysław Saleta pokonał prezydenta Poznania w charytatywnej walce! Zebrano 230 tysięcy złotych [WIDEO]

30.10.2016, godz. 12:41
Przemysław Saleta wrócił na ring! Prezydent Poznania pokonany
foto: PrintScreen YouTube

To był wielki come back Przemysława Salety. Były mistrz Europy powrócił na ring, aby pomóc najbardziej potrzebującym. W sobotę skrzyżował rękawice z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem, żeby zebrać pieniądze na rozbudowę Dziecięcego Oddziału Onkologii w Poznaniu. Emocji nie brakowało, a ostatecznie podczas gali uzbierano 230 tysięcy złotych!

Pojedynek Przemysława Salety i Jacka Jaśkowiaka miał charakter czysto pokazowy, a głównym celem była pomóc w zebraniu pieniędzy na odbudowę Dziecięcego Oddziału Onkologii w Poznaniu. Obydwaj zmierzyli się w trzyrundowej walce, lecz nie brakowało emocji i nie było mowy o jakimkolwiek oszczędzaniu z żadnej ze stron. W trakcie ostatniej odsłony prezydent Poznania był liczony, a ostatecznie zwycięzcą tej rywalizacji był Saleta. - Prezydent prosił przed walką, bym mu nie odpuszczał. Zacytowałem wtedy amerykańskie przysłowie "nie proś, bo jeszcze ci się to spełni". I tak rzeczywiście było. Od początku jego szanse w starciu z zawodowcem były nikłe, ale w boksie tak naprawdę liczy się charakter. A ten prezydent pokazał - powiedział po walce 48-latek.

Podczas gali udało się zebrać ostatecznie 230 tysięcy złotych, a licytowana była między innymi koszulka Kuby Błaszczykowskiego z autografami podopiecznych Adama Nawałki. Dla Jacka Jaśkowiaka była to druga taka walka, ponieważ przed rokiem stoczył bój z Dariuszem Michalczewskim i zebrano wtedy 110 tys. zł.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: