SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Rafał Jackiewicz i jego życie na ostrzu noża [GALERIA]

Rafał Jackiewicz i jego życie na ostrzu noża [GALERIA]

08.06.2017, godz. 06:39
Rafał Jackiewicz i jego życie na ostrzu noża
Pięściarz Rafał Jackiewicz wydał kontrowersyjną biografię pt. "Życie na ostrzu noża" foto: Super Express

Na rynku nakładem wydawnictwa SQN ukazała się biografia pięściarza Rafała Jackiewicza (40 l.) "Życie na ostrzu noża". Książka reklamowana jest jako "najbardziej hardkorowa" w historii polskiego sportu, a bokser opisuje w niej m.in. sytuację, gdy po jednej z bójek pod dyskoteką od śmierci dzieliły go dwie minuty.

"Rozcięli mi żebra i przeprowadzili operację na otwartym sercu, założyli mi w sumie 19 szwów. Doktor miała moje serce w swojej dłoni. Serce, które zszywał, a które cały czas biło. Miałem przebitą prawą komorę. Od śmierci dzieliły mnie dwie minuty. Gdybym dostał w lewą komorę, miałbym jeszcze mniej czasu; prawa komora jest bardziej umięśniona i panuje w niej niższe ciśnienie krwi, dlatego też dało się ją zszyć.

Z lewą nie można by tego zrobić, bo jest bardziej gąbczasta i jest w niej większe ciśnienie. Otarłem się o śmierć, jak usłyszałem od lekarzy. W sumie szczęście miałem wtedy kilka razy. Gdyby impreza była gdzieś indziej, nie zdążyliby dowieźć mnie do szpitala. Chirurg powiedziała mi też później wprost, że gdybym trafił najpierw na izbę przyjęć, a nie od razu na oddział, to również byłoby po mnie" - pisze Jackiewicz.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: