SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Rewolucja w świecie boksu? Wielki turniej i 50 milionów dolarów

Rewolucja w świecie boksu? Wielki turniej i 50 milionów dolarów

15.03.2017, godz. 12:42
Krzysztof Głowacki, trening
Krzysztof Głowacki i Fiodor Łapin podczas treningu foto: Marek Zieliński/Super Express

Szykuje się nie lada gratka dla kibiców boksu na całym świecie. W Nowym Jorku znani w pięściarskim światku promotorzy Richard Schefer i Kalle Sauerland ogłosili, że zamierzają zorganizować turniej World Boxing Super Series. W imprezie udział ma wziąć szesnastu pięściarzy. Na stole leżeć będzie aż pięćdziesiąt milionów dolarów.

W turnieju World Boxing Super Series udział weźmie szesnastu pięściarzy z dwóch kategorii wagowych. "Przegląd Sportowy" podał, powołując się na Andrzeja Wasilewskiego, że będą to zawodnicy wag junior średniej i junior ciężkiej. Wszyscy uczestnicy przedstawieni mają zostać w czerwcu. Koniec rywalizacji planowany jest na maj 2018 roku. Zwycięzcy imprezy mogą liczyć aż na dziesięć milionów dolarów.

Kibice będą mogli śledzić czternaście gal. Projekt zakłada, że połowa z nich odbędzie się w Stanach Zjednoczonych, a druga połowa w Europie. Rywalizacja o Puchar Muhammada Alego (to trofeum będzie główną nagrodą World Boxing Super Series) może być ciekawa dla kibiców nad Wisłą. Andrzej Wasilewski zapowiedział, że poczyni starania, by Polacy mieli swoich przedstawicieli w obu kategoriach.

- Jeśli warunki rzeczywiście okażą się satysfakcjonujące, to postaramy się o to, by zaproszono Krzysztofa Głowackiego i Krzysztofa Włodarczyka, a w niższej kategorii Macieja Sulęckiego lub Patryka Szymańskiego. Dla każdego z nich byłaby to szansa zarobienia dużych pieniędzy, a przede wszystkim bardzo duże wyzwanie sportowe - powiedział szef grupy Sferis KnockOut Promotions na łamach "PS".

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: