SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Rosyjskie media bojkotują dopingowicza Aleksadra Powietkina!

Rosyjskie media bojkotują dopingowicza Aleksadra Powietkina!

19.12.2016, godz. 20:23
Aleksander Powietkin
Aleksander Powietkin, Władimir Kliczko foto: EAST NEWS

Rosyjscy dziennikarze mają dość swoich sportowców, których coraz więcej łapie się na dopingu. W sobotę wpadł Aleksandr Powietkin. Pięściarz miał bić się o prawo walki o mistrzostwo świata z Bermane'em Stivernem. Pojedynek jednak odwołano, a "Rycerzowi" znaleziono nowego przeciwnika. Jedna z gazet postanowiła przemilczeć walkę Powietkina, zwracając uwagę na problem.

Aleksandr Powietkin w sobotę został złapany na dopingu. Kilkanaście godzin później wyszedł do ringu z Johannem Duhaupas'em. "Francuski Rocky" w ostatniej chwili zastąpił Bermane'a Stiverna. Haitańczyk nie stanął do walki, ponieważ jej stawką miał być pas tymczasowego mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. W związku z pozytywnym testem dopingowym Rosjanina organizacja zdecydowała się nie sankcjonować tej walki.

Choć "Rycerz" z Czechowa pokonał Francuza w szóstej rundzie, to dziennikarze "Sport-Express" postanowili nie wspominać o tym triumfie. Ich zdaniem zachowanie Powietkina było karygodne. "Redaktorzy "Sport-Express" postanowili nie pisać o sobotniej walce Aleksandra Powietkina. Naszym zdaniem, oburzającym jest, gdy zawodnik przyłapany na stosowaniu dopingu tego samego dnia (!) toczy walkę. Udaje przy tym, że nic się nie stało" - napisano w oświadczeniu. " Są ludzie, którzy próbują udowodnić, że nasi sportowcy są bohaterami, pomimo że stosują doping. Mężczyzna został złapany na zażywaniu nielegalnych substancji, wychodzi na ring i pokazuje tym samym światu, że czystość w sporcie w ogóle Rosjan nie obchodzi" - dodano.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: