SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Sam Colonna o Nicku Mazurku: Oto nowy Gołota [ZDJĘCIA]

Sam Colonna o Nicku Mazurku: Oto nowy Gołota [ZDJĘCIA]

26.10.2016, godz. 06:55
Nick Mazurek
foto:

Niepokonany Nick Mazurek (22 l.) (7-0, 6 k.o.) ma dużo wspólnego z Andrzejem Gołotą. Ma podobne warunki fizyczne jak Gołota (198 cm i 108 kg), jak Andrew mieszka w Chicago, mają tego samego trenera, Sama Colonnę. - On będzie następcą Gołoty - przepowiada Colonna.

"Super Express": - Znasz Andrzeja Gołotę?

Nick Mazurek: - Oczywiście. Bardzo lubię Andrzeja. Spotkałem go kilka razy w sali treningowej. Ma wspaniałe poczucie humoru. Jednego dnia obserwował mój sparing. Na koniec podszedł do mnie i powiedział: "Masz duży tyłek i musisz zacząć biegać tak szybko jak Forrest Gump". Cały Andrzej.

- Którą z walk Gołoty lubisz najbardziej?

- Z Roddickiem Bowe'em. Gołota go w niej zdominował. W tej walce jego ciosy i ich siła były jedne z najlepszych w historii boksu. Niestety, Andrzej był słaby psychicznie. Ja na szczęście nie mam tego problemu. Przed i w czasie walki nie stresuję się. Denerwuje mnie tylko czekanie przed wyjściem do ringu. Nie mogę doczekać się walki.

- Jak zaczęła się twoja przygoda z boksem?

- Miałem 13 lat i dostałem manto od jakiegoś kumpla. Powiedziałem sobie wtedy, że nie będę już więcej obrywał. Nauczę się, jak się bronić. Wybrałem boks. Ten sport nauczył mnie samodyscypliny, pewności siebie i wzmocnił charakter. Wielu z moich kolegów z podwórka popadło w nałogi, trafili do więzienia. Mnie zmienił boks i sprowadził na dobrą drogę. Sam Colonna zawsze mi powtarza, że w życiu nic nie dzieje się bez powodu.

- Masz polskie i włoskie korzenie. Które są bliższe twojemu sercu?

- Moja mama Marlene DeRiggi pochodzi z Palermo, z Sycylii, zaś rodzina taty z Warszawy. Czuję się bardziej Włochem, gdyż wychowywała mnie mama we włoskiej tradycji, jadłem włoskie jedzenie i słuchałem ich muzyki. Poznawałem też włoski język. Jednocześnie zawsze byłem bardzo dumny, że jestem Polakiem. Marzę, by kiedyś walczyć w mojej drugiej ojczyźnie.

- Jakie polskie tradycje przekazał ci tata?

- Chowałem się bez niego. Głównie siedział w więzieniu lub właśnie z niego wychodził. Nie miałem z nim za dużo kontaktu. Dzisiaj ojciec przychodzi na moje walki, ale nie mam z nim bliższych kontaktów, nie czuję z nim więzi. Nie jest złym człowiekiem, ale nigdy mu nie wybaczę, jaki był dla mojej mamy. Ona musiała mieć cztery roboty, aby zarobić na utrzymanie mnie i brata. Dlatego zrobię wszystko, by już w życiu nie musiała tak ciężko pracować.

- To mama jest najważniejszą kobietą w twoim życiu?

- Na razie tak, bo nie mam dziewczyny. Koncentruję się głównie na boksie. Ale uwielbiam polskie dziewczyny, bo są bardzo piękne. I lubię, kiedy zwracają na mnie uwagę (śmiech).

- Powodzenia.

autor: rozmawiała Marta Kossecka-Rawicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: