SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Siergiej Kowaliow - Andre Ward: NISZCZYCIEL kontra TECHNIK [ZDJĘCIA]

Siergiej Kowaliow - Andre Ward: NISZCZYCIEL kontra TECHNIK [ZDJĘCIA]

18.11.2016, godz. 07:12
NISZCZYCIEL KONTRA TECHNIK
Sergey Kovalev foto:

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu kibice pięściarstwa nie powinni wcześnie kłaść się spać, bo w Las Vegas w walce 2016 r. dojdzie do boju dwóch niepokonanych megagwiazd. Rosjanin Siergiej Kowaliow (33 l., 30-0-1, 26 k.o.), który broni pasów IBF, WBA i WBO wagi półciężkiej, zmierzy się z Andre Wardem (32 l., 30-0, 15 k.o.).

Ward to geniusz boksu, mistrz olimpijski z Aten (2004), wspaniały technik. Ostatni raz przegrał pojedynek, mając... 12 lat (czyli 19 lat temu). Kowaliow nie bez racji ma przydomek "Krusher", bo to niszczyciel nokautujący rywala za rywalem. Ich walka wzbudziła gigantyczne zainteresowanie, telewizja HBO szacuje, że może przynieść nawet milion sprzedanych pakietów PPV.

- Muszę skopać mu tyłek, bo stoi na drodze do moich marzeń. Jeśli wygra Ward, to stracą na tym kibice i cały boks, bo jego styl jest bardzo nudny - mówi Kowaliow.

- Chcę zabrać Kowaliowa do miejsc, w których jeszcze nie był. Jeśli popełni błąd, zapłaci za niego i może zostać znokautowany - odpowiada mu Ward, były czempion wagi super średniej.

Faworytem bukmacherów jest Ward, dla którego będzie to zaledwie piąta walka w ciągu czterech lat. Eksperci przepytani przez magazyn "The Ring" też częściej stawiają na Warda, w stosunku 26:11 (chociaż przykładowo Dariusz Michalczewski obstawia zwycięstwo Kowaliowa).

Przy kasie wygrał jednak Kowaliow, który ma zagwarantowane 7 mln dolarów (Ward - 5 mln). Do tego należy doliczyć wpływy z relacji PPV i te sumy będzie można pomnożyć przez dwa.

Co do jednego wszyscy są zgodni. Zwycięzca tej walki zostanie uznany za najlepszego obecnie pięściarza świata niezależnie od kategorii wagowej.

autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: