SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport sporty walki boks Boks: Albert Sosnowski walczy o 30 milionów złotych

Boks: Albert Sosnowski walczy o 30 milionów złotych

27.05.2010, godz. 04:30
Albert Sosnowski
foto: Brak agencji
Jeśli w sobotni wieczór Albert Sosnowski (31 l.) pokona Witalija Kliczkę (39 l.), nie tylko przejdzie do historii, ale także zapewni sobie fortunę.

Polak za walkę dostanie około miliona dolarów. To ogromne pieniądze, ale jeśli wygra, będą mu się wydawały tylko drobnymi! Kontrakt przewiduje, że w przypadku jego zwycięstwa, stoczy on walkę rewanżową lub zmierzy się z młodszym z braci Kliczko - Władymirem. Na razie "Smok" dostaje małą część puli, jednak gdyby został mistrzem świata, będzie mu przysługiwało 75 procent, czyli co najmniej 5 milionów dolarów.

- Albert jako mistrz świata wagi ciężkiej znalazłby się w absolutnej czołówce polskich sportowców: tuż obok Kubicy czy Radwańskiej. Dzięki temu mógłby podpisać kilka znakomitych kontraktów reklamowych - nie ma wątpliwości promotor "Smoka", Krzysztof Zbarski.

Wygląda więc na to, że zwycięstwo nad Kliczką może być warte nawet 30 milionów złotych! Nic dziwnego, że Polak jest w znakomitym humorze i dlatego do ringu wyjdzie w rytm słynnej piosenki Jamesa Browna "I feel good" (Czuję się dobrze). Ciekawe, czy dobrze będzie się czuł również po walce...

W Canal+ albo nigdzie

Kibice w Polsce wciąż nie wiedzą, czy będą mogli zobaczyć tę walkę. Na placu boju pozostał tylko Canal+.

- Doszło do wyraźnego zbliżenia stanowisk. Jeśli organizatorzy pójdą nam na rękę, to jesteśmy gotowi w każdej chwili ruszać do Niemiec i realizować transmisję - mówi Edward Durda z Canal+.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: