SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Sylvester Stallone: Manny Pacquiao jest lepszy niż Rocky Balboa

Sylvester Stallone: Manny Pacquiao jest lepszy niż Rocky Balboa

04.11.2016, godz. 07:37
Manny Pacquiao, Sylvester Stallone
Manny Pacquiao i Sylvester Stallone foto:

Siedem miesięcy temu ogłosił zakończenie kariery, ale długo nie wytrzymał na emeryturze. Manny Pacquiao (37 l., 58-6-2, 38 k.o.) w sobotę w Las Vegas zmierzy się z Amerykaninem Jessiem Vargasem (28 l., 27-1, 10 k.o.), do którego należy pas WBO wagi półśredniej.

Słynnego Filipińczyka przed tą walką odwiedził sam Sylvester Stallone (70 l.), czyli filmowy Rocky Balboa. Znany aktor jest wielkim sympatykiem Pacquiao, dlatego odwiedził Filipińczyka, który od dwóch tygodni trenuje w Hollywood. Stallone obserwował sparingi pięściarza i był pod wrażeniem jego formy: - Manny to najlepszy pięściarz od 60-70 lat. Naprawdę. Jest nawet lepszy od Rocky'ego Balboy! - powiedział.

Rocky z wielkiego ekranu wrócił do boksowania po 20 latach i przegrał. Pacquiao wraca po siedmiu miesiącach (w kwietniu zrewanżował się Timothy'emu Bradleyowi i wygrał na punkty) i choć nie jest już tym pięściarzem, który jeszcze niedawno zachwycał cały świat, jest zdecydowanym faworytem starcia w Las Vegas.Pacman (mistrz świata w ośmiu kategoriach wagowych) zrezygnował z boksu, bo dostał się do filipińskiego senatu. Potrafił jednak pogodzić obowiązki z treningami, dlatego zdecydował się na powrót na ring. - Wstawałem codziennie o 6, biegałem po kilka kilometrów, potem ciężko trenowałem boks, a po południu przebierałem się w garnitur i szedłem na obrady senackie w Manili - tłumaczy Pacquiao, który dopiero na ostatnie dwa tygodnie przyleciał do USA na treningi z Frieddiem Roachem. - Pracowałem 14 godzin dziennie, nie miałem czasu na spotkania z przyjaciółmi, ale chcę zostać pierwszym kongresmenem w historii, który zdobędzie tytuł mistrza świata. Sobotnia gala to istna uczta dla kibiców, bo odbędą się jeszcze trzy walki o pasy WBO. Mistrz wagi super koguciej Filipińczyk Nonito Donaire (34 l., 37-3, 24 k.o.) zmierzy się z Amerykaninem Jessiem Magdaleno (24 l., 23-0, 17 k.o.), czempion wagi piórkowej Oscar Valdez (25 l., 21-0, 18 k.o.) powalczy z Japończykiem Hiroshige Osawą (31 l., 30-3-4, 19 k.o.), a o pas wagi muszej pobije się dwukrotny mistrz olimpijski Chińczyk Zou Shiming (35 l., 8-1, 2 k.o.).

autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: