SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks Szkocki pięściarz walczy o życie po ciężkim nokaucie

Szkocki pięściarz walczy o życie po ciężkim nokaucie

30.09.2016, godz. 16:58
Mike Towell, boks
foto: Facebook

Mike Towell miał tą walką otworzyć sobie drzwi do wielkiej kariery i pasa mistrzowskiego. Los chciał, że po starciu z Dale'em Evansem Szkot może stracić życie. W piątej rundzie został brutalnie znokautowany i nie zdołał się podnieść. Okazało się, że lekarze w szpitalu walczą, by w ogóle uratować jego życie.

Mike Towell to wielka nadzieja boksu w Szkocji. Pięściarz do walki z Dale'em Evansem stoczył dwanaście zawodowych starć. Tylko jedno z nich zremisował, a w pozostałych przypadkach ring opuszczał jako zwycięzca, osiem raz nokautując przeciwników. Starcie z Walijczykiem miało otworzyć mu drzwi do pasa mistrzowskiego. Okazało się, że może mu zamknąć jakiekolwiek. Obecnie przebywa bowiem w szpitalu, gdzie walczy o życie.

W czwartek wieczorem w Glasgow dramatyczne sceny rozegrały się w piątej rundzie. Po nokaucie Towell nie był w stanie się podnieść i nie mógł opuścić ringu o własnych siłach. Bezpośrednio z areny walki został przetransportowany do szpitala, gdzie lekarze zaczęli zażartą walkę o jego istnienie. Menedżer Szkota przyznał, że przy życiu jego podopiecznego podtrzymuje respirator.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: