SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Tomasz Adamek: Chcę wrócić na ring i pożegnać kibiców wygraną

Tomasz Adamek: Chcę wrócić na ring i pożegnać kibiców wygraną

19.01.2017, godz. 11:06
Tomasz Adamek
Tomasz Adamek foto: EAST NEWS

Wydawało się, że walka, jaką Tomasz Adamek stoczył w kwietniu ubiegłego roku z Erickiem Moliną, była ostatnią w karierze Polaka. "Góral" został wówczas powalony na deski w dziesiątej rundzie i sędzia postanowił przerwać walkę. Zdaniem Adamka była to decyzja zbyt pochopna i chce jeszcze raz stanąć w ringu, by zwycięstwem pożegnać się z kibicami.

Tomasz Adamek nie ukrywa, że wciąż cieszy się wielkim powodzeniem wśród promotorów i menedżerów. Sam również jest chętny na kolejne wejście do ringu. - Są propozycje, ale konkretu jeszcze nie ma. Ludzie z Polski szykują dla mnie walkę, bym mógł zakończyć karierę w dobrym stylu, a kibice nie pamiętali mnie z przegranej. Chciałbym wejść do ringu i pokazać, że mimo czterdziestu lat na karku potrafię dalej walczyć i zwyciężać - powiedział "Góral".

W rozmowie z radiem RAMPA polski pięściarz przypomniał także swoją ostatnią walkę. W kwietniu ubiegłego roku przegrał z Erickiem Moliną. Rywal w dziesiątej rundzie powalił Adamka na deski. Choć "Góral" zdołał wstać, to sędzia Leszek Jankowiak uznał, że nie może on kontynuować walki. Zdaniem samego zainteresowanego arbiter popełnił błąd. - Porażka z Moliną to nie była do końca moja wina. Sędzia popełnił wtedy błąd, on nie jest moim przyjacielem. Ktoś mnie odsyła do narożnika, bo stwierdził, że się nie nadaje... Gdyby to nie był Polak, to jeszcze bym powiedział, że mnie nie lubi. Gdybym był we władzy sędziowskiej, zabrałbym mu licencję do końca życia. Podejrzewam, że w Ameryce by się to stało - stwierdził Tomasz Adamek.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: