SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Tomasz Adamek: Zakończę karierę, jeśli...

Tomasz Adamek: Zakończę karierę, jeśli...

13.06.2017, godz. 09:53
Tomasz Adamek, Paul Briggs
Tomasz Adamek, Paul Briggs foto: EAST NEWS

Pod koniec czerwca Tomasz Adamek wróci na ring, by jeszcze raz zaprezentować się przed polską publicznością. "Góral" weźmie udział w gali Polsat Boxing Night VII: "Nowe Rozdanie". Rywalem naszego pięściaza będzie Solomon Haumono. Jeszcze przed starciem sam zainteresowany wypowiedział się na temat swojej przyszłości w sporcie i zdradził warunki, jakie muszą zostać spełnione, by kontynuował karierę.

Tomasz Adamek do ringu wróci 24 czerwca, by w trójmiejskiej Ergo Arenie zmierzyć się z Solomonem Haumono. Będzie to chyba największe wydarzenie gali Polsat Boxing Night VII. Wydawało się bowiem, że "Góral" już więcej na arenie się nie pojawi. Swoją ostatnią walkę przegrał przez nokaut. Jego pogromcą w kwietniu ubiegłego roku okazał się Eric Molina. Wcześniej w Łodzi Adamek wygrał z Przemysławem Saletą.

Kibice uważają, że walka Adamek - Haumono będzie pożegnaniem Polaka ze sportem. On sam podkreślił, że to wcale nie musi być jego ostatnie starcie. - Po dobrym zwycięstwie, w dobrym stylu, zawsze przyjdzie pokusa powrotu na ring i dostania jakiejś dużej walki. Po to walczymy - wyjaśnił pięściarz w rozmowie z portalem interia.pl. - Zwycięstwo w słabym stylu będzie oznaczało, że więcej nie powinienem wchodzić do ringu. To nie jest taniec, tylko ciężka walka - dodał Tomasz Adamek.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: