SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Tragedia w Stanach Zjednoczonych. Wielka nadzieja boksu zamordowana!

Tragedia w Stanach Zjednoczonych. Wielka nadzieja boksu zamordowana!

05.12.2016, godz. 12:38
Ed Brown
foto: Facebook

Tragiczne wiadomości napłynęły do nas ze Stanów Zjednoczonych. Pięściarz Ed Brown, który miał zadatki na to, żeby zostać wielkim mistrzem boksu, został zamordowany w Chicago. Z samochodu napastników padło kilka strzałów, a jedna z kul utkwiła w głowie sportowca. Wciąż nie są znane motywy zbrodni.

Ed Brown był wschodzącą gwiazdą amerykańskiego boksu. Zaledwie 25-letni pięściarz stoczył w swojej karierze dwadzieścia walk i wszystkie z nich wygrał. Aż szesnaście kończył przed czasem. Dramatyczne zajścia z jego udziałem miały miejsce w Chicago. Z policyjnych ustaleń wynika, że Brown zatrzymał się po północy na jednym z parkingów ze swoją kuzynką. Niedługo później pojawiło się drugie auto, z którego padło kilka strzałów w kierunku wyżej wymienionej dwójki. Jedna z kul utkwiła w głowie pięściarza i, mimo błyskawicznego transportu do szpitala, nie udało się uratować jego życia. Kuzynka sportowca odniosła ranę nogi i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja wciąż bada motywy przestępstwa. Na razie nie wiadomo dlaczego Brown został zastrzelony. Głos w tej sprawie zabrał menedżer 25-latka Cameron Dunkin. - Stracił życie bez powodu, miał zaledwie dwadzieścia pięć lat. W Chicago można zginąć za nic. Sprawa wyglądałaby inaczej, gdyby Ed należał do gangu albo był handlarzem narkotyków. Ale to był spokojny chłopak - mówił łamiącym się głosem w rozmowie z ESPN.

tagi: boks ed brown
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: