SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Trener Artura Szpilki załamany postawą swojego zawodnika. "Nie zrobił nic, co trenowaliśmy"

Trener Artura Szpilki załamany postawą swojego zawodnika. "Nie zrobił nic, co trenowaliśmy"

16.07.2017, godz. 14:09
Artur Szpilka, Adam Kowancki, walka
Adam Kowancki (L) i Artur Szpilka podczas walki w Nassau Coliseum Long Island w Nowym Jorku. Pojedynek zakończył się wygrana Adama Kownackiego, który znokautował Artura Szpilkę w 4. rundzie. (15 lipca 2017 roku) foto: EAST NEWS

Artur Szpilka przegrał w Nowym Jorku z Adamem Kownackim przez TKO w IV rundzie. Pięściarz z Wieliczki wypadł bardzo słabo w tym pojedynku i nie pokazał w ringu żadnych atutów. Pretensje do swojego zawodnika miał trener Szpilki, Ronnie Shields, który zarzucił mu, że nie wykorzystał swoich mocnych stron.

- Artur nie zrobił niczego, co miał, co trenowaliśmy. Niczego - stwierdził po walce szkoleniowiec Polaka, Ronnie Shields. Jego rozgoryczenie cytował Przemysłam Garncarczyk z fightnews.com. Dziennikarz dodał, że sam trener wyglądał, jakby to on został znokautowany.

Z pewnością trochę w tym prawdy. Shields uwielbia swojego podopiecznego, a ten w walce z Kownackim go zawiódł. Nie istniał w ofensywie, a w obronie zbyt często odsłaniał się rywalowi. Szpilka nie wykorzystał swojej zwinności i szybkości, przez co "Babyface" rozprawił się z nim w IV rundzie pojedynku.

Dla Szpilki była to kolejna porażka, po nokaucie w starciu z Deontayem Wilderem w styczniu ubiegłego roku. Kownacki zaś wciąż jest niepokonany na zawodowym ringu. Do swojej kolekcji dołożył szesnastą wygraną.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: